۲۳ تیر ۱۳۹۸،‏ ۱۰:۲۷
کد خبرنگار: 2059
کد خبر: 83394536
۰ نفر

برچسب‌ها

سرخس رکورد گرمترین روز خراسان رضوی را به نام خود زد

مشهد- ایرنا- رکورد گرمترین روز در خراسان رضوی طی دوره آماری بلند مدت دیروز شکست و بیشینه دما در منطقه نو بنیاد شهرستان سرخس به ۵۲ درجه رسید.

رئیس مرکز پیش بینی اداره کل هواشناسی خراسان رضوی روز یکشنبه با بیان این مطلب به خبرنگار ایرنا گفت: دیروز در شهرستان سرخس میانگین دمای هوا به ۴۹ درجه رسید در حالی که تاکنون گرم‌ترین روز خراسان رضوی طی دوره آماری بلند مدت در سرخس با ۴۸ درجه سلسیوس ثبت شده است.

سید یحیی قاینی پور افزود: روند افزایش دمای هوا که از چند روز گذشته در خراسان رضوی آغاز شده است طی دیروز به اوج خود رسید و هوای گرم تا ۱۰ روز آینده در خراسان رضوی ماندگار است و تداوم دارد.

وی بیشینه دمای هوای دیروز مشهد را ۴۱ درجه سلسیوس عنوان کرد و افزود: میانگین دمای روزانه هوا تا روزهای میانی هفته آینده بین ۳۸ تا ۴۰ درجه سلسیوس در نوسان است.

رئیس مرکز پیش بینی اداره کل هواشناسی خراسان رضوی گفت: کمینه دمای هوای مشهد طی این مدت بین ۲۴ تا ۲۶ درجه سلسیوس در تغییر است.

قاینی پور افزود: امروز و فردا وزش باد به نسبت شدید تا شدید همراه با گرد و خاک به ویژه در نوار شرقی استان خراسان رضوی و در شهرستانهای سرخس، تربت جام، تایباد و خواف پیش بینی شده است.

وی ادامه داد: در این مدت احتمال بارشهای رگباری پراکنده در نواحی شمال غربی استان خراسان رضوی نیز پیش بینی شده است.

رئیس مرکز پیش بینی اداره کل هواشناسی خراسان رضوی گفت: فریمان با کمینه دمای ۱۸ درجه سلسیوس و سرخس با بیشینه دمای ۴۹ درجه به ترتیب سردترین و گرم‌ترین شهرستان‌های خراسان رضوی در طول ۲۴ ساعت گذشته بوده‌اند.

قاینی پور افزود: بیشترین شدت وزش باد طی این مدت در تایباد با سرعت ۶۱ کیلومتر در ساعت گزارش شده است.

۳۰۲۷/‏۱۹۲۲

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha