بانک جهانی پاکستان را ملزم به پرداخت ۶ میلیارد دلار غرامت کرد

اسلام آباد - ایرنا - یک مرکز حل اختلاف بانک جهانی دولت پاکستان را ملزم به پرداخت ۶ میلیارد دلار غرامت به یک شرکت چند ملیتی کرد.

رسانه های پاکستانی روز یکشنبه گزارش دادند: رای مرکز بین المللی رسیدگی به اختلافات امور سرمایه گذاری (زیرمجموعه بانک جهانی) در ارتباط با شکایت شرکت چندملیتی TCC از دولت پاکستان صادر شده است.

در این گزارش آمده است: شرکت بین المللی تی سی سی با مشارکت کانادا و شیلی در سال ۱۹۹۳ قرارداد استخراج طلا و مس در ایالت بلوچستان پاکستان را امضا کرد اما رییس وقت دادگاه عالی پاکستان در سال ۲۰۱۱ دستور لغو مجوز فعالیت این شرکت را صادر کرد و متعاقب آن شرکت تی سی سی از دولت پاکستان و دولت ایالتی بلوچستان به نهاد حقوقی بانک جهانی شکایت کرد.

منابع آگاه در وزات دادگستری پاکستان ضمن تایید حکم پرداخت غرامت به شرکت استخراج طلا و مس، گفتند که این موضوع به اطلاع عمران خان نخست وزیر پاکستان رسیده و دولت قرار است به زودی درخواست تجدید نظر به بانک جهانی ارائه دهد.

مرکز رسیدگی به اختلافات امور سرمایه گذاری اعلام کرد: قرارداد استخراج طلا و مس در ایالت بلوچستان پاکستان سالانه دو نیم میلیارد و به طور کلی ۱۳۱ میلیارد دلار برای این کشور درآمدزایی داشت اما دولت پاکستان به تعهد خود عمل نکرد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 7 =