۲ هزار داوطلب بالای ۲۹ سال عضو جمعیت هلال احمر کردستان هستند
عکس تزئینی است

سنندج - ایرنا - حدود ۲ هزار داوطلب بالای ۲۹ سال زن و مرد دارای تحصیلات تکمیلی و داشتن مهارت های مختلف به عضویت جمعیت هلال احمر کردستان در آمده و در کارهای انساندوستانه خدمت می کنند.

معاون داوطلبان جمعیت هلال احمر کردستان روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این افراد از کم سواد تا تحصیلکرده هستند و با توجه به مهارت‌هایشان در حوزه‌های مختلف امداد و نجات و خدمات رسانی بکارگیری می‌شوند.

توفیق رحمانی اضافه کرد: افراد بالای ۲۹ سال چه براساس توانایی مالی یا مهارتی می‌توانند عضو افتخاری و داوطلب جمعیت هلال احمر شده و در بخش‌های گوناگون و در حوادث به مردم خدمات رسانی کنند.

وی با بیان اینکه داوطلبان در بدو ورود به جمعیت، در رابطه با دوره‌های خدمات این حوزه و آشنایی با جمعیت و صلیب سرخ آموزش می‌بینند، افزود: این افراد در مراحل بعدی با کمک‌های اولیه و دوره‌های تخصصی مانند نجات در کوهستان، نجات در سیلاب، آوار و فضاهای معلق آشنا می‌شوند.

معاون داوطلبان جمعیت هلال احمر کردستان از شهروندان و اقشار مختلف مردم خواست عضو این جمعیت شوند و یادآور شد: در ۱۰ شهرستان شعبه داریم و علامندان می‌توانند با مراجعه به آنها به عضویت هلال احمر درآیند.

رحمانی با بیان اینکه پتانسیل استفاده از مهارت‌های مختلف در جمعیت استان وجود دارد، گفت: داوطلبان براساس مهارت و توانمندی‌ها در گروه‌های خاص تقسیم بندی شده و در عملیات‌های مختلف مورد استفاده قرار می‌گیرند.

وی تاکید کرد: حوزه جوانان نیز از پیش دبستانی تا ۲۹ سال را شامل شده که کار ثبت نام، آموزش و سازماندهی آنان در این بخش صورت می‌گیرد ضمن اینکه کانون‌های پیش دبستانی، دانش آموزی، دانشجویی، طلاب و روستایی نیز در جمعیت فعالیت دارند.

جمعیت هلال احمر استان کردستان دارای ۱۱ پایگاه امداد جاده‌ای، ۱۰۰ تیم امدادی و بیش از ۲ هزار داوطلب فعال و آماده همکاری در شرایط سخت و بحرانی است.

۷۳۵۵/‌۹۱۰۲

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =