۲۳ تیر ۱۳۹۸،‏ ۱۱:۵۹
کد خبرنگار: 1224
کد خبر: 83394348
۰ نفر

برچسب‌ها

نیروگاه سیکل ترکیبی شیروان افتتاح شد

بجنورد- ایرنا- رییس جمهوری صبح امروز یکشنبه پس از دیدار مردمی با مردم خراسان شمالی نیروگاه سیکل ترکیبی شیروان را افتتاح کرد و بدین ترتیب یک هزار و ۴۱۰ مگاوات برق وارد مدار شد.

به گزارش ایرنا، این نیروگاه دارای سه واحد بخار است که دو واحد آن امروز افتتاح شد؛ تاکنون برای ساخت این نیروگاه که عملیات اجرایی آن از سال ۹۲ آغاز شده بیش از ۵۰۰ میلیون یورو معادل بیش از ۸۰ هزار میلیارد ریال اعتبار هزینه شده است.

سرمایه گذاری انجام شده برای هر واحد حدود ۱۳۰ میلیون یورو است.

با افتتاح این نیروگاه که ظرفیت هر واحد آن ۱۶۰ مگاوات برق است، میزان صرفه جویی سوخت سالانه آن هم به ۳۷ میلیون یورو خواهد رسید.

همچنین میزان اشتغال ایجاد شده در دوره ساخت این واحدها ۶۰۰ نفر بوده است.

فرماندار شیروان در حاشیه افتتاح این نیروگاه به خبرنگار ایرنا اظهار داشت: اکنون با ۳۰ درصد تولید نیروگاه سیکل ترکیبی شیروان در حقیقت تمام نیاز برق استان خراسان شمالی تامین می‌شود و ۷۰ درصد مازاد تولید آن هم برای تامین برق دیگر استان‌ها در نظر گرفته شده است.

امین رضا مرآتی اظهار داشت: ظرفیت کنونی تولید این نیروگاه یکهزار و ۱۱۴ مگاوات است که با بهره برداری از واحدهای بخار در دست اجرا، این رقم به یکهزار و ۴۰۰ مگاوات افزایش می‌یابد.

نیروگاه سیکل ترکیبی شیروان شامل ۶ واحد گازی هر کدام با ظرفیت ۱۵۹ مگاوات و سه واحد بخار هر کدام ۱۶۰ مگاوات است که در مجموع توان تولید آن یکهزار و ۴۳۴ مگاوات است.

این نیروگاه از نظر بزرگی بعد از نیروگاه دماوند تهران و نکا در شمال، سومین نیروگاه بزرگ کشور است.

۷۰۰ نفر در نیروگاه سیکل ترکیبی شیروان فعالیت می‌کنند که ۶۸ درصد آنان بومی هستند.

نیروگاه سیکل ترکیبی شیروان در ۱۰ کیلومتری جنوب شرقی شیروان واقع شده است.

۷۱۸۶/ ۶۰۴۲

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha