کسب سهمیه المپیک برای والیبال ایران مهم‌تر از لیگ ملت‌ها است

ارومیه - ایرنا - پیشکسوت والیبال ایران گفت: کسب سهمیه المپیک ۲۰۲۰ توکیو برای تیم ملی ایران بسیار مهم‌تر از سکوی لیگ ملت‌های ۲۰۱۹ والیبال است.

عزیز پرتوی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: تیم ملی والیبال ایران امسال بازی های بسیار جذاب و تماشاگرپسندی در جریان رقابت های لیگ ملت ها به نمایش گذاشت و کسب عنوان پنجمی در بین غول‌های والیبال جهان نیز جایگاه قابل قبولی برای ایران است.

وی بیان کررد: همه بازیکنان ایران با تمام توان برای رسیدن به جمع ۶ تیم برتر تلاش کردند و نباید انتظار معجزه از آنان داشت.

وی ادامه داد: مقایسه امکانات سخت‌افزاری و نرم‌افزاری تیم ملی والیبال ایران با برخی تیم‌های متمول و ریشه دار جهان تا حدودی بی‌انصافی است و باید توقعات و انتظارات‌مان نیز در حد و اندازه داشته ها و سرمایه گذاری‌هایمان باشد.

بازیکن اسبق تیم ملی والیبال ایران گفت: تیم ملی ایران برای کسب سهمیه المپیک ۲۰۲۰ توکیو ۲ رویداد مهم شامل مسابقات انتخابی المپیک روسیه و جام ملت های آسیا را پیش رو دارد که باید در یکی از این ۲ رویداد ورزشی، سهمیه حضور در المپیک را کسب کند.

پرتوی افزود: ناکامی در لیگ ملت‌ها چندان مهم نیست و برای جبران آن باید از هم اکنون به فکر حضوری قدرتمند در رقابت های کسب سهمیه المپیک باشیم.

تیم ملی والیبال ایران در دومین مسابقه خود در مرحله نهایی لیگ ملت‌های والیبال از ساعت ۲:۳۰ بامداد شنبه به مصاف برزیل رفت و با نتیجه سه بر ۲ شکست خورد با این نتیجه ایران با ۲ شکست در مرحله گروهی حذف شد و نتوانست به جمع چهار تیم برتر مسابقات راه یابد.

رقابت‌های انتخابی المپیک ۲۰۲۰ سال ۱۳۹۸ در ۲ مرحله انجام می شود که در مرحله ابتدایی ۲۴ تیم برتر مسابقات در ۶ گروه چهار تیمی به صورت متمرکز به میدان می روند و تیم ملی ایران در این مرحله از مسابقات که در دهه دوم مرداد ماه امسال برگزار می شود، با تیم های روسیه، کوبا و مکزیک هم گروه است که این مسابقات در کشور روسیه برگزار می شود.

تیمی که در این گروه بتواند صدرنشین شود، به صورت مستقیم راهی المپیک ۲۰۲۰ توکیو می شود.

بر اساس تصمیم کمیته مسابقات کنفدراسیون والیبال آسیا، هشت تیم برتر قاره در مسابقات جام ملت های آسیا در ایران، مرحله دوم انتخابی المپیک را به صورت متمرکز برگزار خواهند کرد و در پایان این مسابقات که در دی ماه برگزار می شود نیز یک تیم راهی رقابت‌های المپیک ۲۰۲۰ می شود.

والیبال ایران در سال ۲۰۱۶ برای اولین بار و پس از ۵۲ سال به المپیک راه پیدا کرد و آرزویی که برای همه نسل های والیبالی ایران طی نیم قرن اخیر به یک رویای دست نیافتنی شده بود به واقعیت پیوست.

۷۱۵۶/‌۲۰۹۳

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =