آمادگی فوتبال ایران و منطقه آزاد کیش برای همکاری با قطر در جام جهانی ۲۰۲۲

کیش - ایرنا - فدراسیون‌ها فوتبال ایران و سازمان منطقه آزاد کیش آمادگی خود را برای امضای تفاهمنامه همکاری سه جانبه با قطر در طول برگزاری مسابقات جام جهانی فوتبال ۲۰۲۲ اعلام کردند.

به گزارش ایرنا، روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد با اعلام این خبر توضیح داد: پیشنهاد تدوین این تفاهمنامه عصر شنبه در نشست غلامحسین مظفری مدیرعامل منطقه آزاد کیش مهدی تاج رئیس فدراسیون فوتبال کشور مطرح و مورد بررسی قرار گرفت.
در این نشست که در تهران برگزار شد، مهدی تاج پیشنهاد داد که این تفاهمنامه، تحت حمایت فدراسیون فوتبال آسیا، بین فدراسیون‌های فوتبال جمهوری اسلامی ایران، کشور قطر و سازمان منطقه آزاد کیش منعقد شود تا هنگام برگزاری مسابقات جام جهانی فوتبال ۲۰۲۲ در قطر، برخی تیم‌ها برای تمرینات خود به جزیره کیش سفر کرده و در این منطقه تمرین کنند.

وی افزود: با انعقاد این تفاهمنامه، جزیره کیش به عنوان کمپ دیدارهای تمرینی تیم‌های فوتبال جام جهانی فوتبال ۲۰۲۲ قطر، میزبان تیم‌های فوتبال خارجی خواهد بود که تمایل دارند دیدارهای تمرینی و آمادگی خود را در این جزیره زیبا برگزار کنند.

وی با اشاره به وجود هتل‌ها و مراکز اقامتی خوب، جذابیت‌های طبیعی، آب و هوای مطبوع و امکانات مناسب ورزشی در جزیره کیش برای میزبانی از اردوهای آمادگی و تمرین تیم‌های فوتبال خارجی اظهار داشت: چنانچه زیرساخت‌های لازم ایجاد و یا تکمیل شود جزیره کیش فرصت ارزشمندی برای توسعه گردشگری ورزشی کشور به شمار می‌رود و می‌تواند در بسیاری از فصول سال میزبان اردوهای آمادگی تیم‌های فوتبال خارجی باشد.

هچنین در این نشست غلامحسین مظفری با اعلام آمادگی برای اختصاص امکانات ورزشی مناسب جزیره کیش به میزبانی از برنامه‌های فدراسیون فوتبال کشور گفت: در راستای توسعه امکانات ورزشی جزیره کیش برای میزبانی شایسته از رویدادهای بین المللی در رشته‌های مختلف ورزشی، سازمان منطقه آزاد کیش از سرمایه گذاران علاقه مند به تأسیس هتل و مجتمع‌های گردشگری پیشرفته خواسته است تا ساخت کمپ‌ها و زمین‌های ورزشی مجهز را در این مجموعه‌ها به عنوان بخش اصلی طرح در نظر بگیرند.

مدیر عامل سازمان منطقه آزاد کیش افزود: با توجه به افزایش حضور سرمایه گذاران فعال در عرصه گردشگری در جزیره کیش در آینده نزدیک امکانات ورزشی این جزیره که در حال حاضر هم از وضعیت مطلوبی برخوردار است توسعه می‌یابد.

همچنین سید محمد هادی ایازی مشاور اجتماعی مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش نیز با اشاره به ظرفیت‌های کم نظیر جزیره کیش برای میزبانی شایسته از رویدادهای ورزشی، خواستار تسریع آماده سازی این تفاهم نامه شد تا جزیره کیش بتواند سهم شایسته خود را در رونق گردشگری ورزشی کشور بخوبی ایفا کند.

۱۳۳۹

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 11 =