۲۳ تیر ۱۳۹۸،‏ ۸:۳۳
کد خبرنگار: 1347
کد خبر: 83394122
۰ نفر

برچسب‌ها

نقده قهرمان مچ‌اندازی آذربایجان‌غربی شد

مهاباد- ایرنا - رییس اداره ورزش و جوانان شاهین‌دژ گفت: تیم نقده عنوان قهرمانی مسابقات مچ‌اندازی بزرگسالان آذربایجان‌غربی را کسب کرد.

میثم بشارتی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: مسابقات قهرمانی مچ‌اندازی آذربایجان‌غربی با حضور ۱۱۰ ورزشکار از ۱۱ شهر این استان در سه رده سنی جوانان، امید و بزرگسالان در اوزان ۶۰ تا بعلاوه ۱۰۵ کیلوگرم در ۲ بخش چپ دست و راست دست به میزبانی شاهین‌دژ برگزار شد.

وی ادامه داد: در پایان این مسابقات در رده سنی بزرگسالان پس از نقده تیم‌های مچ‌اندازی مهاباد و میاندوآب در رده های دوم و سوم قرار گرفتند.

بشارتی اضافه کرد: در این رقابت‌ها در رده جوانان نیز تیم‌های شاهین‌دژ، مهاباد و اشنویه و در رده امید هم تیم‌های مهاباد، نقده و اشنویه به ترتیب عنوان‌های اول تا سوم این مسابقات را کسب کردند.

وی اظهار داشت: این مسابقات حکم انتخابی تیم مچ‌اندازی استان برای شرکت در مسابقات کشوری که اول مرداد جاری در بجنورد برگزار می‌شود، را داشته و نفرات برتر با تشخیص کمیته فنی انتخاب خواهند شد.

وی بیان کرد: تیم منتخب مچ‌اندازی آذربایجان‌غربی با ۳۳ ورزشکار شامل ۱۶ مچ‌انداز راست دست و ۱۷ مچ‌انداز چپ دست در مسابقات کشوری این رشته حضور خواهد داشت.

از سال ١٣٨٥ رشته مچ‌اندازی وارد ایران شد و کمیته این رشته در زیرمجموعه فدراسیون پرورش اندام قرار دارد.

مچ‌اندازی یا کشتی بازو ورزشی است که با ۲ شرکت‌کننده برگزار می‌شود که هر ورزشکار دست خود را بر روی سطحی قرار داده و آن را از آرنج خم کرده به صورتی که فقط آرنج بر روی سطح باشد، و سپس کف دست را به دست حریف قلاب می‌کند؛ در این رشته ورزشی هدف، خواباندن دست حریف بر روی سطح است به ترتیبی که دست برنده بر روی دست بازنده سوار باشد.

هفته گذشته نیز تیم بانوان مچ اندازی بوکان ضمن عنوان قهرمانی آذربایجان غربی به عنوان نماینده این استان در مسابقات قهرمانی کشور که نهم تا یازدهم مرداد امسال به میزبانی رشت برگزار می‌شود، شرکت خواهد کرد.

۹۹۰۳/‏‌۶۱۸۵/‏۷۱۲۹

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =