استعلام برای سرمایه گذاری در اصفهان باید ۱۵  روزه پاسخ داده شود

اصفهان - ایرنا - استاندار اصفهان گفت: اگر دستگاه های اجرایی جواب استعلام متقاضیان برای سرمایه گذاری در بخش های مختلف را ۱۵ روزه ندهند، این مساله به مثابه موافقت آن دستگاه با درخواست ارائه شده است و متقاضی بر اساس آن می تواند برنامه خود را اجرایی کند.

عباس رضایی روز شنبه در دومین جلسه شورای اداری استان اصفهان در سال جدید، این مطلب را در پاسخ به اظهارات سید ناصر موسوی لارگانی رئیس مجمع نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی مبنی بر طولانی بودن زمان اعلام نظر دستگاه های اجرایی برای استعلام های سرمایه گذاری بیان کرد.

وی افزود: از زمان تصدی استانداری به تمام دستگاه ها استان ابلاغ کرده ام که ظرف ۱۵ روز باید جواب استعلام متقاضیان داده شود درغیر این صورت متقاضی می تواند درخواست خود را اجرایی کند و این کار از ماه ها قبل در استان نیز اجرایی شده است.

وی با اشاره به اینکه در این مدت درخواست سرمایه گذاران در مدت کمتر از ۱۵ روز توسط دستگاه ها بررسی و در باره آنها اعلام نظر شده است، ادامه داد: تاکنون از هشت شهرک صنعتی و تعدادی از کارخانه های استان بازدید و با حضور معاونان خود و مسئولان دستگاه های ذیربط، مشکلات آنها را بررسی و پیگیری کرده ام.

استاندار اصفهان با اشاره به اینکه برای حل مشکلات مالی واحدهای صنعتی استان جلسات متعددی با مسئولان بانک مرکزی و وزارت صنعت، معدن و تجارت برگزار شده است، گفت: در همین راستا روز سه شنبه هفته جاری میزبان همتی رئیس کل بانک مرکزی هستیم.

رضایی به کاهش نرخ بیکاری از ۱۴.۱ درصد به ۱۰.۷ درصد در استان نیز اشاره کرد و گفت: این آمار از سوی بانک مرکزی و وزارت کار، تعاون و رفاه اجتماعی ارائه شده و نتیجه تلاش مدیران و همراهی نمایندگان استان برای حفظ و توسعه اشتغال در این خطه است.

وی کمبود آب را یکی از مهمترین مسائل استان توصیف کرد و افزود: به یاد ندارم روزی را که در ساختمان استانداری بدون بحث آب سپری کرده باشیم.

استاندار اصفهان به میزبانی استان از وزیران، معاونان وزیران، رئیسان سازمان ها و نشست های بین المللی اشاره کرد و گفت: همه این میزبانی ها و رویدادها بخاطر رونق اقتصادی و اشتغالزایی بوده است.

وی افزود: برای پیشبرد طرح های زیرساختی استان و طرح های خدماتی از جمله بیمه روستایی و عشایری کارهای زیادی انجام شده است.

رضایی به رهاسازی آب زاینده رود برای کشت بهاره کشاورزان شرق و غرب استان نیز اشاره کرد و افزود: برای انجام این کار ۲ دیدگاه وجود داشت، اول اینکه برای جلوگیری از مشکلات احتمالی در آینده، آب ذخیره شده و رها نشود، دیگراینکه در سال زراعی آینده، بارندگی ها، آب مورد نیاز کشاورزان را تامین خواهد کرد.

استاندار اصفهان با بیان اینکه در جلسه اعضای شورایعالی آب در تهران، همه مخالف رهاسازی آب برای کشت بهاره بودند، تصریح کرد: در آن جلسه تعهد دادم که خطرات ناشی از رهاسازی آب برای کشت بهاره را بپذیرم و اول مهر ۴۵۰ میلیون مترمکعب آب پشت سد زاینده رود وجود داشته باشد با این حال این ریسک را پذیرفتم و امیدوارم با الطاف الهی و با بارش های خوب در سال زراعی آینده با مشکلی مواجه نشویم.

وی مردم و کشاورزان را به صرفه جویی در مصرف آب فراخواند و گفت: در چنین شرایطی نیاز است تا برای تامین آب آشامیدنی و کشاورزی و با صرفه جویی در مصرف این مایع حیاتی، به یکدیگر کمک و از رفتارهایی که به هدر رفت آب منجر می شود، جلوگیری کنیم.

رضایی به اُفت فشار آب در برخی از مناطق استان اشاره و به دلیل وجود این مشکل از مردم عذرخواهی کرد و گفت: مدیران برای برطرف شدن این مشکل از هیچ کوششی فروگذار نبوده و نیستند و امیدواریم با تکمیل طرح های آبرسانی، مشکل یاد شده برطرف شود.

جذب منابع دستگاه های اجرایی اصفهان از اسناد خزانه از دیگر موضوعاتی بود که استاندار اصفهان در باره آن گفت: تا یکماه قبل ۴۵.۷ درصد از این منابع جذب شده بود اما اکنون این میزان به ۹۱.۹۳ درصد رسیده است.

وی از اوقاف و امور خیریه، ثبت اسناد، ورزش و جوانان، هلال احمر، فرهنگ و ارشاد اسلامی، بنیاد شهید، شرکت شهرهای صنعتی، حوزه علمیه و دانشگاه علوم پزشکی به عنوان دستگاه هایی نام برد که در جذب منابع از اسناد خزانه ناتوان بوده اند.

رضایی بر ضرورت امیدآفرینی و ایجاد نشاط در جامعه نیز تاکید کرد و گفت: در شرایطی که هر روز یک تحریم علیه کشور اعمال می شود و مردم برغم مشکلات از نظام حمایت می کنند، تضعیف روحیه مردم و ایجاد رعب در جامعه و مطالبه گری های ناشایست از دولت، خیانت به کشور و نظام است.

وی ادامه داد: مردم سخت ترین شرایط را تجربه کرده اند اما دست از نظام و انقلاب نکشیدند بنابراین چنین مردمی را نباید ترساند و دوستداران نظام و انقلاب باید مردم را به آینده امیدوار کنند.

رضایی همچنین با اشاره به در پیش بودن انتخابات مجلس شورای اسلامی گفت: وظیفه ما برای برگزاری انتخابات، اجرای قانون است و هر شخصی که بیشترین رای را به دست آورد نماینده مردم در مجلس خواهد بود بنابراین فرمانداران و مسئولان اجرایی انتخابات نباید کاری کنند که شُبهه طرفداری داشته باشد.

وی از فرمانداران و مسئولان اجرایی استان خواست از ظرفیت رسانه ها برای تحقق سیاست های دولت و اجرای برنامه های توسعه ای مقام رهبری استفاده کنند.

استاندار اصفهان بر برگزاری هرچه بهتر مسابقات ورزشی دانش آموزان سراسر کشور و جشنواره فیلم کودک و نوجوان در این استان نیز تاکید کرد و یاد و خاطره مرتضی صفاری نطنزی نماینده مردم نطنز و قمصر در مجلس شورای اسلامی را که پنجم تیر سالجاری به دلیل بیماری در تهران درگذشت، گرامی داشت.

۲۰۹۳/‏۶۰۲۷

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 4 =