۲۲ تیر ۱۳۹۸،‏ ۱۷:۲۷
کد خبرنگار: 1165
کد خبر: 83393875
۰ نفر
آغاز فعالیت کارگزار فن بازار منطقه‌ای آذربایجان‌غربی

ارومیه- ایرنا- سرپرست پارک علم و فناوری آذربایجان‌غربی گفت:شرکت فناوری آذر ایمن رستاک ارومیه به عنوان کارگزار فن بازار منطقه ای استان به صورت رسمی فعالیت خود را آغاز کرد.

علی محمد نیکبخت روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این شرکت با هدف کمک به بازاریابی محصولات فناورانه، تسهیل ورود اختراعات به بازار، کمک به تبادل و انتقال فناوری و دانش فنی، جذب سرمایه برای طرح‌های فناورانه، توسعه پرتال و غنا بخشیدن به بانک اطلاعاتی وارد عرصه فن بازار شده است.
وی ادامه داد: از دیگر اهداف دفتر فن بازار منطقه‌ای آذربایجان‌غربی کمک به برگزاری دوره‌های آموزشی مربوط به تجاری سازی، احصا نیازهای فناورانه و برگزاری همایش‌ها و رویدادهای ترویجی با هدف ارتقا فرهنگ فعالیت‌های فناورانه و توسعه بازار فناوری در استان است.
وی اظهار داشت: سایت «فن بازار» به عنوان زیرساخت اطلاعاتی فن بازار استانی با حمایت پارک علم و فناوری استان راه‌اندازی شده و این سایت به عنوان حلقه واصل شرکت‌های دانش بنیان با سرمایه گذاران مطرح است.
وی بیان کرد: سرعت بخشی در فرآیند مبادله فناوری بین عرضه کنندگان و متقاضیان فناوری از اهداف راه‌اندازی فن بازار مجازی است.
وی ادامه داد: سامانه فن بازار فرصتی را برای صاحبان فناوری محصولات فراهم می‌کند تا محصول خود را معرفی کنند.
وی بیان کرد: آشنایی متقاضیان فناوری با محصولات عرضه شده و بیان نیازهای فناورانه به تولیدکننده محصولات فناور از دیگر ویژگی‌های این سایت مجازی است.
سرپرست پارک علم و فناوری آذربایجان غربی اضافه کرد: جذب سرمایه گذاران سرگردان و توسعه فعالیت‌های شرکت‌های فعال در زمینه دانش و فناوری از اهداف این سایت است.
نیکبخت ادامه داد: شرکت‌های فعال فناور و دانش پژوه آذربایجان‌غربی استقبال خوبی از این سایت کرده‌اند و حرکت روبه پیشرفت فن بازار را به زودی شاهد خواهیم بود.

پارک علم و فناوری آذربایجان غربی موفق به اخذ موافقت اصولی جهت تولید فن بازار استانی از سوی مرکز فن بازار ملی ایران شده است؛ فن بازار یک سیستم جامع انتقال فناوری بین عرضه کنندگان و متقاضیان فناوری می‌باشد که به صورت نظام مند فرآیند انتقال فناوری را تسهیل می‌کند.
فن بازار در ۲ بخش بازار فیزیکی و بازار مجازی فعالیت می‌کند و پارک علم و فناوری این استان در نخستین قدم بخش مجازی را راه‌اندازی کرده است.
کارگزاران فن بازار معمولاً به عنوان مشاوران مورد اعتماد تعریف می‌شوند که از دانش و تجربه تخصصی خود در یک بخش خاص از صنعت استفاده کرده و می‌توانند تحویل پروژه یا راه حل مساله را با بهره‌گیری از یک شبکه از ارائه‌دهندگان متخصص تسهیل کنند. این افراد دارای شبکه‌ای از شرکا هستند که علاوه بر ارائه بهترین راه حل برای رفع نیاز مشتری، هزینه‌های عملیاتی را نیز کاهش می‌دهند. استارت‌آپ‌ها، شرکت‌های دانش‌بنیان، فناوران، مخترعان، صاحبان صنعت و حتی سرمایه‌گذاران می‌توانند برای تسهیل فعالیت‌های خود در اکوسیستم فناوری و نوآوری کشور به این افراد مراجعه کنند.
۹‪۹۱۸/‏۷۱۲۹

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 4 =