نماینده مجلس: اصلاح قانون تعزیرات در دستور کار است

جیرفت - ایرنا - نایب رئیس کمیسیون قضایی و نماینده مردم جیرفت و عنبرآباد در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه با برخوردهای قهری با خرده فروشان و کولبران مخالفیم از اصلاح قانون تعزیرات در آینده ای نزدیک خبر داد.

یحیی کمالی پور روز شنبه در دیدار با خبرنگاران ایرنا در جنوب کرمان از برخی برخوردهای قهری با خرده فروشان ابراز نارضایتی کرد و گفت: بعد از پایان تعطیلات مجلس، اصلاح قانون تعزیرات را مطرح و آن را در کوتاهترین زمان ممکن محقق و به سمت و سویی می رویم که وقت و امکانات کشور برای انجام کارهای کوچک به هدر نرود.
کمالی پور عنوان کرد: اعتقاد داریم که باید با وارد کننده های بزرگ کالای قاچاق برخورد شود نه اینکه یک مغازه دار را صرفاً برای عرضه چند قلم کالای خارجی به تعزیرات بکشانیم و برایش پرونده سازی کنیم.
کمالی پور اظهار داشت: در برخوردهای تعزیرات متاسفانه مسائل سلیقه ای دیده می شود و به عنوان نایب رئیس کمیسیون قضایی مجلس شورای اسلامی شدیداً با اینگونه برخوردها مخالفم.
وی تصریح کرد: باید با مردم مهربان باشیم و مشکلات آنها را درک کنیم و نیاز را از غیرنیاز تشخیص دهیم.
نایب رئیس چهار دوره کمیسیون قضایی مجلس شورای اسلامی گفت: اینکه چند قلم کالا را از یک خرده فروش بگیریم که تمام سرمایه اش به چند میلیون تومان هم نمی رسد نه تنها عدالت نیست بلکه مصداق بارز ظلم بوده و قابل بخشش نیست.
کمالی پور تاکید کرد: اگر قرار است با قاچاق برخورد شود باید با آن دانه درشت هایی که از مبادی رسمی، کالای قاچاق وارد می کنند برخورد شود.
وی تصریح کرد: شخصاً با برخورد با کوله بَرها و کسانی که برای امرار معاش خود چند عدد کالای خارجی می فروشند، شدیداً مخالفم و تلاش می کنم این رویه اشتباه در سطح کلان کشور اصلاح شود.
نماینده مجلس گفت: ابتدا باید برای جوانانمان متناسب با رشته تحصیلی شان اشتغال ایجاد کنیم، بعد اگر تخلفی کردند با آنها برخورد کنیم.

۷۴۲۹/‏‬ ۵۰۵۴

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 4 =