رکورد مجوز استخدام معلمان شکسته شد

کاشان- ایرنا- رییس دانشگاه فرهنگیان کشور گفت: با دریافت مجوز ۸۴ هزار ردیف استخدام در مدت ۱۵ ماه، رکورد اخذ ردیف استخدامی معلمان در این دانشگاه شکسته شد.

حسین خنیفر عصر شنبه در حاشیه جلسه هماهنگی استقرار دانشگاه فرهنگیان در شهرستان آران و بیدگل به خبرنگاران افزود: امسال با ۲۵ هزار ردیف استخدامی پیوسته و ۱۸ هزار مهارت آموز در دانشگاه فرهنگیان موافقت شد که این یک رکورد محسوب می‌شود.

وی ادامه داد: سال گذشته هم مجوز ۴۱ هزار ردیف استخدامی اخذ شد که در مجموع در ۱۵ ماه گذشته به ۸۴ هزار ردیف استخدامی می‌رسد که این خبر خوبی برای مشتاقان کنکور، لیسانس و فوق لیسانس‌های زیر ۳۰ سال برای استخدام در آموزش و پرورش است.

وی گفت: امسال ۲۵ هزار دانشجو در ۲۰ رشته از طریق کنکور جذب می‌شوند.

خنیفر افزود: این تعداد دانشجو بعد از چهار سال آموزش که جزو سابقه آنها حساب خواهد شد، جذب آموزش و پرورش می شوند.

رییس دانشگاه فرهنگیان تصریح کرد: این دانشجویان سربازی نخواهند رفت و در طول تحصیل نیز مشمول شهریه، امکانات و آموزش رایگان خواهند بود که این شرایط بی نظیری برای جوانان دوستدار حرفه معلمی است.

وی اظهار امیدواری کرد که با اخذ سالانه ۴۰ تا ۵۰ هزار ردیف استخدامی ماده ۲۸ و پیوسته، آموزش و پرورش بتواند کل نیاز خود در افق ۱۴۰۱ و ۱۴۰۲ را که بین ۷۸ هزار تا ۱۲۴ هزار معلم خواهد بود، تامین کند.

خنیفر در بخش دیگر سخنان خود گفت: با توجه به خاستگاه صنعتی، گردشگری و اقتصادی آران و بیدگل، ضروری است که بنیاد خیرین این شهرستان با رویکرد حمایت از اشتغال و فرهنگ به الگوی ملی تبدیل شود.

وی خاطرنشان کرد: بنیاد خیرین این منطقه با محوریت نماینده، فرماندار و مسئولین آموزش و پرورش هرچه زودتر شکل بگیرد تا به عنوان بهترین الگو در کشور مطرح شود.

رییس دانشگاه فرهنگیان به منظور بررسی مشکلات پردیس دختران فرهنگیان کاشان و رایزنی در باره راه اندازی مرکز پسران دانشگاه فرهنگیان در آران و بیدگل، به این دو شهرستان سفر کرده است.

هم اکنون ۲۵۰ نفر دانشجوی دختر شامل ۱۷۰ نفر پیوسته و ۸۰ نفر مهارت آموز در دانشگاه فرهنگیان کاشان به تحصیل اشتغال دارند.

۷۴۷۲/‏۶۰۲۷

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =