راه‌اندازی دانشگاه فرهنگیان در آران و بیدگل نهایی شد

کاشان- ایرنا- راه اندازی دانشگاه فرهنگیان واحد پسران آران و بیدگل روز شنبه در نشستی با حضور رییس دانشگاه فرهنگیان کشور در فرمانداری این شهرستان نهایی شد و از مهرماه امسال دانشجو می‌پذیرد.

رییس دانشگاه فرهنگیان کشور در جلسه ای به همین منظور در سالن جلسات فرمانداری آران و بیدگل افزود: راه اندازی دانشگاه فرهنگیان در این شهرستان نهایی شد و از مهرماه سال جاری آغاز به کار می کند.

حسین خنیفر بیان کرد: راه اندازی این دانشگاه نوید بخش اشتغال جوانان منطقه خواهد بود تا مهارت بیاموزند و استخدام آموزش و پرورش شوند.
نماینده مردم کاشان و آران و بیدگل در مجلس شورای اسلامی در این جلسه از موافقت رییس دانشگاه فرهنگیان کشور برای راه اندازی‬ این مرکز علمی در این شهرستان قدردانی کرد. ‏

سید جواد ساداتی نژاد اضافه کرد: قرار شد به طور موقت ساختمان فرمانداری قدیم این شهرستان به دانشگاه فرهنگیان کشور واگذار و سپس ۱۵ هکتار زمین هم با پیگیری های فرمانداری شهرستان آران و بیدگل برای احداث آن در بهترین نقطه واگذار شود.

وی با اشاره با وجود دانشگاه فرهنگیان دخترانه در کاشان اظهار داشت: پیگیری‌های صورت گرفته برای استقرار واحد پسران در شهرستان آران و بیدگل، امروز نتیجه داد که نوید خوبی برای مردم منطقه است.

شهرستان آران و بیدگل با ۱۲۵ واحد آموزشی و ۲۰ هزار دانش آموز و با جمعیت افزون بر ۱۰۳ هزار نفر در ۶ کیلومتری کاشان و ۲۱۵ کیلومتری شمال اصفهان واقع است.

۷۴۷۲/‏۶۰۲۶/‏

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 0 =