۲۲ تیر ۱۳۹۸،‏ ۱۸:۴۱
کد خبرنگار: 2169
کد خبر: 83393572
۱ نفر

برچسب‌ها

هیات ورزش ناشنوایان مهاباد فعالیت خود را آغاز کرد

مهاباد- ایرنا- نخستین رییس هیات ورزش ناشنوایان مهاباد تعیین شد تا این هیات به صورت رسمی فعالیت خود را به عنوان دومین شهر آذربایجان غربی در این رشته آغاز کند.

رئیس هیأت ورزش ناشنوایان آذربایجان غربی روز شنبه در این نشست گفت: تاکنون بانک اطلاعاتی از ورزشکاران ناشنوای استان تهیه نشده و تنها رئیس هیأت ورزشی ناشنوایان در شهرستان‌های ارومیه و مهاباد انتخاب شده است.

عبدالسلام معروفی افزود: این روند در تمامی شهرستان‌های استان تداوم خواهد داشت تا ورزشکاران ناشنوا پس از ساماندهی در رشته‌های مختلف به مسابقات استانی و کشوری اعزام می‌شوند.

وی اضافه کرد: به دلیل نبود بانک اطلاعاتی، هنوز مشخص نیست ورزشکاران ناشنوای استان بیشتر در چه رشته‌های ورزشی فعالیت دارند و روند اعزام و مدال‌آوری آنان در مسابقات مختلف کشوری مشخص نیست.

رئیس هیأت ورزش ناشنوایان آذربایجان غربی گفت: بیمه ورزشی ورزشکاران ناشنوا، استعدادیابی، مهیاکردن سالن‌های ورزشی و کمک از مربیان سایر هیأت‌های ورزشی از دیگر برنامه‌های هیأت ورزش ناشنوایان استان است.

رئیس اداره ورزش و جوانان مهاباد نیز گفت: ورزشکاران ناشنوا می‌توانند از تمامی امکانات ورزشی این اداره به صورت رایگان استفاده کنند و در صورت ورود به سالن‌های ورزشی بخش خصوصی از بلیت نیم‌بها بهره‌مند می‌شوند.

قرنی مصطفی پور افزود: هیأت ورزشی ناشنوایان یکی از هیأت‌های اخلاق‌مدار و منظم این شهرستان است و تمامی مسؤولان و ورزشکاران سایر هیأت‌های ورزشی نیز تمایل به همکاری خوبی با این هیأت دارند.

وی از ورزشکاران این هیأت خواست در صورت تمایل به یک رشته ورزشی خاص به صورت منظم و مرتب در جلسات تمرینی حضور پیدا کنند تا برای اعزام به مسابقات کشوری از آمادگی کافی برخوردار باشند.

اعضای هیأت ورزش ناشنوایان مهاباد نیز در این نشست نظرات و پیشنهادات خود را برای بهبود فعالیت‌های ورزشی این هیأت بیان کردند.

در ادامه این نشست که با حضور رئیس ادارات بهزیستی و ورزش و جوانان مهاباد و جمعی از ورزشکاران ناشنوای این شهرستان برگزار شد، بهمن عبدلی به عنوان نخستین رئیس هیأت ورزش ناشنوایان این شهرستان به مدت ۲ سال انتخاب شد.

در آذربایجان‌غربی در حدود ۴۰۰ ورزشکار ناشنوا در رشته‌های مختلف فعالیت می‌کنند که ۳۰ نفر از آنان مدال آور ملی هستند و سهم شهرستان مهاباد نیز ۲۰ ورزشکار ناشنوا است.

۳۰۲۰/‏۶۱۸۵/‏۷۱۲۹

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha