۱۰۵ میلیارد ریال تسهیلات به نیازمندان آذربایجان غربی پرداخت شد

ارومیه - ایرنا - مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) آذربایجان‌غربی گفت: ۱۰۵ میلیارد و ۳۰۰ میلیون ریال تسهیلات در اقسام مختلف طی سال‌جاری به مددجویان تحت پوشش این نهاد حمایتی پرداخت شد.

عزیز سهندی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این میزان تسهیلات برای یک‌هزار و ۹۹۳ مددجوی نیازمند پرداخت شده که نسبت به زمان مشابه سال گذشته ۱۷۵ درصد رشد داشته است.

وی ادامه داد: این تسهیلات در سرفصل‌هایی مانند کمک هزینه ودیعه مسکن، رفع احتیاج های ضروری، احداث و تعمیر مسکن و سایر نیازهای اولویت دار نیازمندان پرداخت شده است.

وی بیان کرد: این میزان تسهیلات از محل اعتبارات صندوق امداد ولایت پرداخت شده است.

وی ادامه داد: در طول ۴۰ سال گذشته کمیته امداد با حمایت از محرومان جامعه، در راستای کاهش و برطرف کردن بخشی از نیازهای نیازمندان گام برداشته است.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) آذربایجان‌غربی گفت: در سال جاری سه هزار و ۷۰۰ فقره حساب قرض‌الحسنه با هشت میلیارد ریال سپرده افتتاح شده است.

سهندی افزود: ۱۲۰ هزارو ۵۰۰ فقره سپرده گذار در صندوق امداد ولایت کمیته امداد آذربایجان غربی ۲۸۳ میلیارد ریال سپرده در این صندوق دارند.

وی بیان کرد: بیشتر سپرده گذاران صندوق قرض‌الحسنه امداد ولایت را خیران، پزشکان، امدادگران کمیته امداد و مردم نیکوکار آذربایجان‌غربی تشکیل می‌دهند.

وی با اشاره به فعالیت شعبه های صندوق امداد ولایت کمیته امداد در ارومیه و دیگر شهرستان های آذربایجان غربی اضافه کرد: در صورت سپرده گذاری دیگر شهروندان در این صندوق، امکان پرداخت تسهیلات بیشتر به متقاضیان وجود دارد.

سهندی افزود: سقف تسهیلات پرداختی برای نیازمندان از این صندوق ۵۰۰ میلیون ریال بوده و بازپرداخت آن حداکثر تا هفت سال و با کارمزد سه درصد است.

وی ادامه داد: از ابتدای فعالیت این صندوق در استان، ۲۰ هزار و ۳۰۰ فقره تسهیلات با ۸۷۷ میلیارد ریال به متقاضیان نیازمند پرداخت شده است.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) آذربایجان غربی ادامه داد: صندوق امداد ولایت به منظور ترویج فرهنگ قرض الحسنه در جامعه اسلامی پایه گذاری شد و وام هایی را برای رفع مشکلات معیشتی، درمانی و تحصیلی خانواده های نیازمند پرداخت می کند.

وی گفت: ارائه خدمات مطلوب و متنوع به نیازمندان، جذب حداکثری منابع از طریق سپرده‌های مردمی و بکارگیری ظرفیت امدادگران در راستای جذب سپرده‌های مردمی از مهم‌ترین اهداف صندوق امداد ولایت استان است.

وی اضافه کرد: صندوق امداد ولایت از اواخر سال ۱۳۹۵ در استان با هدف احیای سنت زیبای قرض الحسنه و حمایت از توانمندی های مددجویان شروع به فعالیت کرده است.

به گزارش ایرنا، کمیته امداد امام خمینی (ره) از اسفند ماه سال ۱۳۵۷ فعالیت خود را با فرمان حضرت امام خمینی (ره) آغاز کرد و حدود ۳۹ سال از آغاز فعالیت این نهاد می گذرد.

کمک به خانواده های نیازمند از طریق پرداخت مستمری، کمک هزینه های جهیزیه، تحصیل در مدرسه و دانشگاه، ازدواج، درمان و اشتغال از جمله فعالیت های این نهاد به شمار می رود.

۸۱۳۷/‌۲۰۹۳

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 16 =