جرائم دیرکرد بدهی واحدهای صنعتی آذربایجان‌غربی بخشوده می‌شود

ارومیه - ایرنا - مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی آذربایجان‌غربی گفت: جرائم دیرکرد بدهی‌های معوق واحدهای صنعتی مستقر در شهرک‌های صنعتی این استان با هدف حمایت از سرمایه گذاران بخشوده می‌شود.

عبدلی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این طرح از ۱۰ تیرماه جاری آغاز شده است و تا ۱۰ شهریور امسال ادامه دارد.

وی ادامه داد: براساس این طرح، بدهی واحدهای تولیدی آذربایجان غربی حداکثر تا میزان ۸۰ درصد بخشوده می‌شود.

وی افزود: واحدهای صنعتی و تولیدی دارای قرارداد حق بهره‌برداری از زمین، اعیانی و تاسیسات، در شهرک‌ها و نواحی صنعتی اعم از صنعتی، بنگاه‌های خدمات عمومی، واحدهای فناوری و کسب و کار و واحدهای در حال نصب ماشین آلات که مشمول پرداخت تعدیل بدهی معوق هستند و تا کنون موفق به پرداخت مبالغ اعم از اصل بدهی و تعدیل معوقه نشده، می توانند از این مشوق برخوردار شوند.

وی بیان کرد: رفع موانع تولید، ایجاد انگیزه و افزایش سرمایه‌گذاری، رونق تولید و اشتغال‌زایی بیشتر و حمایت از تولید ایرانی در شهرک‌ها و نواحی صنعتی از عمده اهداف طرح بخشودگی جرائم دیرکرد است.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی آذربایجان‌غربی گفت: واحدهایی که ۱۰۰ درصد اصل بدهی را پرداخت کنند از ۸۰ درصد تخفیف تعدیل بدهی برخوردار می شوند.

عبدلی اظهار داشت: واحدهایی که ۵۰ درصد اصل بدهی را پرداخت کنند مشمول ۶۰ درصد بخشودگی تعدیل بدهی می‌شوند و باقی مبالغ نیز طی یکسال در اقساط ۱۲ ماهه پرداخت می‌شود.

وی ادامه داد: از یکهزار و ۲۸۴ واحد به بهره برداری رسیده در شهرک ها و نواحی صنعتی این استان ۸۵۵ واحد فعال است که بیشتر در زمینه صنایع غذایی و کانی های غیرفلزی فعالیت می کنند.

عبدلی افزود: این واحد ها در زمینی به مساحت ۴۴۸ هکتار به بهره برداری رسیده و برای راه اندازی آنها ۱۷ هزار و ۴۰ میلیارد ریال سرمایه گذاری شده است.

وی بیان کرد: ۲۲ هزار و ۵۲۴ نفر در واحدهای فعال موجود در این شهرک ها و نواحی مشغول به کار هستند که این آمار نشان از جایگاه صنعت در آذربایجان غربی است.

آذربایجان غربی از نظر صنعتی یکی از استان های کم برخوردار کشور به شمار می رود اما با اجرای قانون خروج از رکود تدوینی دولت تدبیر و امید، اقدامات خوبی در راستای بازگشت واحدهای تولیدی و صنعتی این استان به مدار تولید آغاز شده است.

سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران از شهریور ۱۳۸۴ فعالیت خود را آغاز کرد و بر اساس مصوبه مجلس شورای اسلامی یک سازمان توسعه ای به شمار می رود.

۲ هزار و ۴۰۰ هکتار از اراضی آذربایجان غربی در اختیار شهرک های صنعتی بوده و ۲ هزار و ۲۰ قرارداد واگذاری زمین صنعتی در شهرک ها و نواحی صنعتی این استان منعقد شده است.

در حال حاضر ۲۵ واحد از ۳۴ شهرک و ناحیه صنعتی استان در مساحت بیش از ۶۵۰ هکتاری فعال بوده و بنگاه های تولیدی در آنها مشغول تولید محصولات مختلف است؛ ۴۲۹ واحد تولیدی مستقر در شهرک ها و نواحی صنعتی آذربایجان غربی غیرفعال است.

۹۹۱۸/‌۲۰۹۳

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 3 =