۲۲ تیر ۱۳۹۸،‏ ۱۴:۱۷
کد خبرنگار: 1295
کد خبر: 83393317
۰ نفر

برچسب‌ها

انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در سایه اتهامات جنسی

تهران- ایرنا- در آستانه انتخابات ریاست جمهوری آمریکا دونالد ترامپ تلاش می کند افراد مساله دار را از کابینه خود دور کند. در همین راستا الکساندر آکوستا، وزیر کار آمریکا استعفا داد و استعفای او به سرعت توسط ترامپ پذیرفته شد.

به گزارش خبرنگار ایرنا، در چند سالی که دونالد ترامپ بر صندلی ریاست جمهوری آمریکا تکیه زده است یکی از مهمترین انتقاداتی که به او و اعضای کابینه اش وارد می‌شود اتهامات مربوط به روابط نامشروع و سو استفاده از زنان است. اتهاماتی که ترامپ همواره در برابر آنها مقاومت می‌کرد. اما در آستانه انتخابات دونالد ترامپ می کوشد از حجم این اتهامات بکاهد.

تازه‌ترین مورد الکس آکوستا، وزیر کار دولت آمریکا است که در جریان پرونده آزار جنسی میلیاردری به نام جفری اپستین تحت فشار بود، آکوستا از مقام خود کناره‌گیری کرد و ترامپ نیز بلافاصله استعفای او را پذیرفت.

ظاهراً آکوستا ۱۰ سال پیش در محاکمه جفری اپستین در ایالت فلوریدا دادستان آن ایالت بود. او متهم است که حکمی سبک برای آن سرمایه دار صادر کرده است. جفری اپستین به سوءاستفاده از دختران نوجوان متهم بود اما تنها به ۱۳ ماه زندان محکوم شد.

آکوستا در مورد استعفای خود گفت: استعفا تصمیم درستی بود. چرا که نمی‌خواستم پرونده جفری اپستین باعث حاشیه برای دولت شود.

در یک ماهه اخیر و پس از بازداشت جفری اپستین، پرونده قدیمی و قبلی او در زمانی که الکساندر آکوستا دادستان فدرال میامی در ایالت فلوریدا در سال ۲۰۰۸ میلادی بوده، به موضوعی جنجالی در رسانه‌ها بدل شده است.

چند روز پیش نیز یک سرهنگ زن ارتش آمریکا گزینه پیشنهادی دولت ترامپ برای معاونت ستاد مشترک ارتش را متهم به تجاوز جنسی علیه خود کرد. این زن به روزنامه واشنگتن‌پست گفت، حاضر است در مقابل کمیته نیروهای مسلح سنای آمریکا شهادت بدهد که ژنرال جان هایتن، رئیس فرماندهی راهبردی ارتش آمریکا و نامزد معاونت رئیس ستاد مشترک ارتش این کشور او را مورد آزار قرار داده است.

اما موضوع تنها به اعضای کابینه و نظامی دولت ترامپ محدود نمی‌شود، خود ترامپ نیز تاکنون چندین بار در این مورد مورد اتهام قرار گرفته است.

اگر چه دونالد ترامپ همواره اتهامات جنسی علیه خود را رد کرده است و اتهامات را ساختگی و حربه حزب دموکرات می‌داند. پیش تر و در جریان کارزار انتخاباتی، ترامپ بارها گفته بود که رسانه‌ها برای تخریب او و حمایت از هیلاری کلینتون، رقیب او از حزب دموکرات، ادعاها علیه او را به طور وسیع پوشش می‌دهند.

اکنون و در آستانه انتخابات ریاست جمهوری این موضوع می‌تواند به چالشی در مبارزات انتخاباتی در مقابل دموکرات‌هایی تبدیل شود که کوچک‌ترین اقدامات و اشتباهات ترامپ را زیر نظر داشته و تلاش می‌کنند در مناظره‌ها علیه ترامپ استفاده کنند.

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 5 =