نماینده مجلس : رونق تولید مهمترین راهکار کاهش وابستگی است

شاهرود - ایرنا - نماینده مجلس شورای اسلامی گفت : مهم‌ترین راهکار برای خروج از وابستگی به اقتصاد نفتی، رونق تولید و اشتغال است.

سید حسن حسینی شاهرودی شنبه در نشست شورای اداری میامی درسالن شهید سید کاظم موسوی فرمانداری این شهرستان افزود: با توجه به اینکه ایران دارای ظرفیت‌های فراوان در بخش‌های مختلف است، می‌توان از این توانمندی ها برای کاهش وابستگی به نفت استفاده کرد.

حسینی با اشاره به تجاوز یک فروند پهپاد آمریکایی به حریم هوایی جمهوری اسلامی ایران، گفت: دشمنان برنامه هایی برای ضربه زدن داشتند، اما اقدام به موقع نظامیان هوشیار کشور این نقشه را در نطفه خفه کرد.

نماینده مردم شهرستان های شاهرود و میامی در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه هیات های مختلفی برای وساطت در مساله برجام واردکشور می شوند، اظهارداشت: حضور این هیات ها نشانه اقتدار جمهوری اسلامی ایران است.

عضوکمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: دشمنان مذاکره به قیمت نابودی کشور ایران را می خواهد که این آرزو را به گور خواهند برد.

وی با اشاره به شرایط پیش آمده پس از بروز رانش در روستای حسین آباد کالپوش، افزود: در جریان رانش زمین و بارش شدیدبرف و بوران روزهای نخست سال در کالپوش، مردم و دستگاه های اجرایی حضور فعالی داشتند.

حسینی گفت: باتوجه به گذشت چندماه از رانش زمین در روستای حسین آباد کالپوش، هنوز برخی از وعده های مسئولان محقق نشده و نیازاست تلاش واقدام جدی برای ساماندهی وساخت وساز انجام شود.

وی با بیان اینکه امسال اعتبارات خوبی برای شهرستان میامی درنظرگرفته شده، افزود: درسال جاری نزدیک به ۱۲۰ میلیارد ریال از در آمدهای نفت به این شهرستان تخصیص یافته که لازم است مسئولان سهم شهرستان را از ادارات کل مطالبه کنند.

نماینده مردم شهرستان های شاهرود و میامی درمجلس شورای اسلامی با اشاره به پاسخگویی مدیران شهرستان نسبت به بودجه ابلاغی گفت: اگر شهرستان ها سهم واقعی خود را دریافت نکرده باشند پس از اعلام، پیگیری های لازم برای تحقق آن انجام خواهد شد.

وی بااشاره به مشکلات شهرستان میامی دربخش های مختلف تصریح کرد: محرومیت زدایی از این شهرستان باید با جدیت پیگیری شود.

حسینی با بیان اینکه خدمت به مردم نیازمند حضور در کنار آنهاست، گفت: جذب نیروهای بومی برای حل مشکلات مردم دراین شهرستان ضرورت دارد.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی بهسازی محورهای مواصلاتی شهرستان میامی را ضروری خواند و افزود: برای آسفالت جاده میامی به جیلان ۲۰ میلیارد ریال تخصیص داده شده و قرارداد مربوطه نیز بسته شده است و در گام دوم از کلاته خیج به راه آهن جیلان با پیمانکار قراداد بسته خواهدشد.

وی نمازجمعه را نماد وحدت وهمدلی خواند و تصریح کرد: حضور باشکوه مردم در نمازجمعه یکی از شاخص های دلدادگی به نظام و مسئولان است ودر صحنه های ملی و مذهبی می توان میزان علاقه به نظام اسلامی را سنجید.

حسینی گفت: تمام کارگزراران جمهوری اسلامی منتخبان مردم هستند وباید پاسخگوی اقدامات خود در پیشگاه خدای متعال و مردم باشند.

شهرستان میامی با جمعیتی بیش از ۳۸ هزارنفر جمعیت در شرق استان سمنان واقع است.

۷۳۵۷/‏۶۱۶۷

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها