۲۲ تیر ۱۳۹۸،‏ ۱۳:۱۰
کد خبرنگار: 1580
کد خبر: 83393076
۰ نفر

برچسب‌ها

اقتصاد و سیاست خارجی پیوند نزدیکی دارند

قزوین - ایرنا - استاندار قزوین با تشریح پیوند اقتصاد وسیاست خارجی گفت: هرچه منافع اقتصادی کشورها بیشتر به هم گره بخورد شرایط برقراری دیپلماسی و گسترش ارتباطات نیز بهتر خواهد شد.


عبدالمحمد زاهدی روز شنبه در دیدار با سرپرست جدید دفتر نمایندگی وزارت امور خارجه در قزوین افزود: گرچه در شرایط تحریم‌های سخت اقتصادی؛ دیپلماسی نیز تحت تأثیر قرار گرفته اما می‌توان با بهره گیری از ظرفیت دفاتر نمایندگی وزارت امور خارجه در استان‌ها با کشورهایی که رابطه وجود دارد این دیپلماسی‌ها را تقویت کرد.

وی اضافه کرد: دفتر نمایندگی وزارت امور خارجه می‌تواند با گسترش ارتباطات با نمایندگی های خارج از کشور به تقویت دیپلماسی در بخش های سیاسی، اقتصادی و فرهنگی کمک کند.

زاهدی ادامه داد: استان قزوین از قطب‌های مهم صنعتی است و شرایط آن برای تجارت و بازرگانی نیز فراهم است از این رو دفتر نمایندگی وزارت امور خارجه از این ظرفیت می‌تواند برای گسترش دیپلماسی استفاده کند.
وی گفت: این استان با داشتن بخش خصوصی قوی و متقاضیان سرمایه گذاری خارجی از ظرفیت‌های بالایی در حوزه دیپلماسی برخوردار است که دفتر نمایندگی وزارت امور خارجه می‌تواند نقش مؤثری در توسعه ارتباطات و زمینه سازی و تسهیل در امور سرمایه گذاران داشته باشد.
علی اصغر باقری سرپرست جدید دفتر نمایندگی وزارت امور خارجه د رقزوین سابقه سرپرستی نمایندگی وزارت امور خارجه در لار، کنسول در ترکمنستان، فرانسه و بلژیک و کارشناس ارشد تأیید اسناد وزارت امور خارجه را کارنامه خوددارد.
۷۳۸۸*۶۰۱۲

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =