۲۲ تیر ۱۳۹۸،‏ ۱۱:۵۲
کد خبرنگار: 950
کد خبر: 83393033
۰ نفر

برچسب‌ها

۳۰ تن برنج احتکاری در زنجان کشف شد

زنجان - ایرنا - ۳۰ تن برنج ایرانی و خارجی احتکاری با گزارش مردمی و بازرسی‌های گشت مشترک تعزیرات حکومتی، طی چند روز اخیر در زنجان کشف شد.

مرتضی ممیزی روز شنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: در یکی از این انبار ها ۲۳ هزار و ۵۷۰ کیلیو برنج ایرانی و خارجی همراه ۶۰۰ کیلو قند و شکر احتکار شده بود.

و ی اظهار داشت: بعد از احراز احتکار فرد خاطی، حکم دادگاه مبنی بر الزام به فروش با نرخ دولتی در سطح بازار با نظارت سازمان صمت و پرداخت جریمه یک میلیارد و ۱۰۰ میلیون ریالی صادر و به وی ابلاغ شده است.

ممیزی با بیان اینکه انبار دیگری که ۶ هزار و ۲۴۰ کیلو انواع برنج و ۶۸ کارتن چای احتکار شده بود توسط گشت ها کشف گردید، خاطرنشان کرد: بر اساس احکام دادگاه رسیدگی کننده به این پرونده علاوه بر عرضه کالا با نرخ دولتی به ۴۱۵ میلیون ریال جریمه نقدی محکوم گردید.

وی تاکید کرد: در یکی از گشت های نظامی یک خودروی پژو پارس حامل سیگار قاچاق به تعداد ۱۷۰ هزار نخ بود که محموله قاچاق کشف و به نفع دولت ضبط شد، همچنین متخلف ۵۴۲ میلیون ریال جریمه نقدی شد.

به گزارش ایرنا، سال گذشته بر اساس آرای صادر شده در شعب تعزیرات استان متخلفان تعزیراتی ۳۳۶ میلیارد ریال جریمه شدند.

در این مدت پرونده های تشکیل شده برای تخلفات انجام شده بیش از پنج هزار فقره بوده و بیش از پنج هزار و ۶۷ فقره پرونده نیز در مجموع بررسی و مختومه شده است.

سال گذشته مجموع اکیپ های مشترک تشکیل شده جهت بازرسی از اصناف و واحدهای تولیدی ۱۲۱ اکیپ بوده و در نهایت ۷۱۴ مورد بازرسی و پرونده تخلف تشکیل شده است.

میزان جریمه نقدی قاچاقچیان کالا و ارز در این استان طی سال ۹۶ با ۱۴۳ درصد رشد نسبت به سال ماقبل آن به حدود ۷۳۹ میلیارد ریال رسید.
طبق آمار طی سال ۹۶، بیشترین کالای قاچاق کشف شده در زنجان پوشاک، سیگار، گوشی تلفن همراه، لوازم آرایشی و بهداشتی بود.

۳۲۱۶/‌۸۰۶۸

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 15 =