۲۲ تیر ۱۳۹۸،‏ ۱۲:۰۶
کد خبرنگار: 2241
کد خبر: 83393025
T T
۰ نفر
عملیات راه‌اندازی نمایشگاه بین المللی البرز در دستور کار است

کرج - ایرنا- راه اندازی نمایشگاه بین المللی استان البرز از جمله پروژه هایی است که به منظور معرفی دستاوردهای تولیدی صنعتی و کشاورزی این استان در دستور کار قرار گرفته است .

به گزارش ایرنا، استان البرز دارای سه هزارو ۵۰۰ واحد تولیدی و صنعتی کوچک و بزرگ است که بخشی از تولیدات این استان جنبه صادراتی دارد.

همچنین این استان حدود ۶۸ هزار هکتار اراضی کشاورزی و باغی دارای که عمده محصولات این اراضی به دلیل کیفیت بالا، صادراتی است.

معاون هماهنگی اقتصادی استانداری البرز روز شنبه در نشست شورای گفت و گوی دولت و بخشی خصوصی استان گفت که بحث راه اندازی نمایشگاه دائمی و بین المللی در البرز با موضوع اختصاص زمین و شروع عملیات آن دنبال شده است.

حدود یک هکتار زمین برای احداث نمایشگاه بین المللی استان البرز پیش بینی شده است.

جهانگیر شاهمرادی با اشاره به اینکه در زمان حاضر شرکت نمایشگاهی باید طبق برنامه زمان بندی اولین سوله را برای برگزاری نمایشگاه بهاره در محل نمایشگاه بین المللی استان آماده سازی کند، گفت: در مورد راه اندازی پایانه صادراتی نیز مشکلی نداریم زمین آماده سازی شده و آماده عقد قرارداد هستیم اما اگر عرصه آنجا نیاز به عنوان سنجی و توسعه بیشتر دارد می‌توانیم با منابع طبیعی و راه و شهرسازی در این باره بیشتر مذاکره کنیم.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری البرز بیان داشت: در بحث رفع ممنوعیت فعالیت شعاع ۱۲۰ کیلومتری واحدهای صنعتی قرار است به نتایج خوبی برسیم، گزارش‌های فنی را ارسال کرده‌ایم و امید است به زودی خبرهای خوبی در این مورد اعلام کنیم.

وی با اشاره به اینکه ساماندهی لکه‌های صنعتی در دستور کار قرار دارد، تاکید کرد: ساماندهی زیبادشت با سرعت خوبی پیش رفته است و امید در هفته دولت ساماندهی شود.

شاهمرادی با اشاره به اهمیت ساماندهی ۱۵ لکه صنعتی در البرز گفت: سه مورد در اولویت بود که بعد از زیبادشت ساماندهی مناطق صنعتی مرغک و نور را داریم؛ چون در آن نقاط تراکم واحدهای صنعتی را داریم.

وی ادامه داد: برای فرودگاه پیام بحث تأمین سوخت و از سرگیری پروازهای مسافری دنبال شد؛ چون به عنوان پدافند غیرعامل برای فرودگاه‌های پایتخت می‌تواند نقش مهمی ایفا کند.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری البرز افزود: در خصوص بحث ۵۰۰ لیتر بر ثانیه آب برای شهرک‌های صنعتی نامه نگاری کردیم تا از منابع آبی سطحی سهم بیشتری به این بخش تخصیص یابد.

وی با اشاره به اینکه پست موبایل برای واحدهای صنعتی البرز هم به استان انتقال داده شده و تا چند روز دیگر وارد مدار می‌شود.

۷۴۱۱/‏‬ ۶۱۵۵

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha