زنگنه: بابک زنجانی پول‌هایی را که برده خرج برخی رسانه ها می کند

 تهران- ایرنا- وزیر نفت گفت: بابک زنجانی در برخی رسانه‌ها خیلی فعال است و فکر می‌کنم یک مقدار بسیار کمی از پول هایی را که برده خرج این رسانه ها می کند.

«بیژن زنگنه» امروز (شنبه) در حاشیه نشست هم اندیشی کارگروه ارتقای سلامت اداری و مبارزه با مفاسد اقتصادی و هیأت‌های رسیدگی به تخلفات اداری کارکنان وزارت نفت در پاسخ به ایرنا درباره فضاسازی‌های اخیر بابک زنجانی- بدهکار بزرگ نفتی- افزود: اگر سرنخ بسیاری از حرف‌هایی که زده می‌شود را پیگیری کنند به داخل زندان خواهند رسید.
وزیر نفت درباره فروش اموال بابک زنجانی بابت بدهی نیز گفت: اصل بدهی بابک زنجانی ۲.۷ میلیارد دلار می‌شود اما اموالی که در اختیار شرکت ملی نفت قرار گرفته حدود ۲ هزار میلیارد تومان است.
وی اضافه کرد: بسیاری از این اموال، فروش نرفته و بسیار سخت آنها را می خرند.
زنگنه خاطر نشان کرد: بابک زنجانی مرتب می‌گوید می‌خواهم پول‌ها را پس بدهم بنابراین اموال من را به من بازگردانید.
وی با بیان اینکه زنجانی در دادن این وعده‌ها تخصص ویژه‌ای دارد، افزود: اگر یک روز پول‌ها را بازگرداند می‌تواند اموالش را نیز دوباره بخرد.
وزیر نفت در پاسخ به سوال خبرنگار دیگری درباره ادعای خودداری وزارت نفت در اعلام شماره حساب برای پرداخت بدهی بابک زنجانی، گفت: اصلاً پولی وجود ندارد که بخواهد آن را پس بدهد.
زنگنه افزود: به عنوان مثال بانکی را که ۱۰ میلیون دلار سرمایه داشته اما حدود ۲۰۰ میلیون دلار بدهی دارد معرفی کرده و می‌خواهد که ما در آنجا حساب باز کنیم.
وی اضافه کرد: ما هر حسابی را که بخواهیم باز کنیم باید با اجازه بانک مرکزی باشد اگر ما حسابی که در آن بانک‌ها باز کنیم و پول را بگویند ریختند اما پولی به ما پرداخت نشود و دوباره پول‌ها را ببرند چه اتفاقی می‌افتد؟
وزیر نفت گفت: اصلاً نمی‌خواهد این گونه اقدامات را انجام دهیم، قوه قضائیه به عنوان نماینده ما و کشور به شمار می‌رود که می‌تواند خودش حسابی را اعلام کرده پول‌ها را بگیرد و بعد به حساب دولت واریز کند.
زنگنه با بیان اینکه بابک زنجانی از روش‌های جالبی برای سرکار گذاشتن مسئولان عالی کشور استفاده می‌کند، گفت: معتقدم پولی در دست بابک زنجانی نیست.
وزیر نفت درباره اینکه پول‌های بابک زنجانی کجاست؟ گفت: وظیفه من نبوده که این موضوع را پیگیری کنم اصلاً امکاناتش را هم نداشتم که این موضوع را ریشه یابی کنم.
وزیر نفت به تخلفات کشف شده در صنعت نفت اشاره کرد و گفت: اصل تخلف بابک زنجانی ۲.۷ میلیارد یورو است.
وی ادامه داد: تخلفی نیز به ارزش ۱۰۰ میلیارد تومان در شرکت اکتشاف شناسایی شد که اموال متخلف توقیف شد.
زنگنه اضافه کرد: به تازگی اعلام شد که ۲۵ میلیون یورو توسط مدیر مالی وزارت نفت تخلف شده که صحت ندارد زیرا در وزارت نفت، پستی با عنوان مدیر مالی وجود ندارد.
وزیر نفت با بیان اینکه همچنین این موضوع در وزارت نفت رخ نداده است، گفت: برای مدت دو یا سه روز این مبلغ به حساب یکی از شرکت‌های نفتی آمده بود که به نظر می‌رسد برای این بوده است که بگویند در وزارت نفت، در و دروازه‌ای وجود ندارد.
وی درباره نصب سکوهای جدید پارس جنوبی نیز افزود: امسال کار ساخت، حمل و نصب بیشتر سکوهای میدان گازی پارس جنوبی به پایان می‌رسد.
زنگنه با بیان اینکه هر دو فاز جدید پارس جنوبی به چهار سکو نیاز دارند، اظهار داشت: هشت سکو تا پایان زمستان امسال و یا اوایل سال آتی نصب و راه اندازی می‌شود.
وی یادآور شد: با نصب این سکوها تولید از این میدان گازی به روزانه ۲۷ میلیارد فوت مکعب افزایش می‌یابد.
وزیر نفت اضافه کرد: در بخش خشکی نیز تنها فاز ۱۴ پارس جنوبی باقی مانده که آن نیز سال آینده به پایان می‌رسد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار اقتصاد

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha