ارسال ۴۷۵ اثر به نخستین جایزه «شهید سیدعلی اندرزگو»

تهران- ایرنا- با پایان یافتن مهلت فراخوان جشنواره «روایت انقلاب» برای اهدای جایزه شهید اندرزگو، ۴۷۵ اثر به دبیرخانۀ این جشنواره رسید و فرایند داوری آثار آغاز شد.

بر اساس اعلام روز شنبه مجمع ناشران انقلاب اسلامی، ۴۷۵ اثر در قالب‌های مختلف به نخستین دورۀ جایزۀ مردمی و ادبی شهید سیدعلی اندرزگو ارسال شده که بعد از بررسی‌های اولیه، ۲۲۸ اثر به مرحلۀ داوری راه یافتند.

این جشنواره در چهار بخش داستان بلند، رمان و شعر بزرگ‌سال، داستان کودک و نوجوان و روایت تاریخ برگزار می‌شود که از میان آثار راه‌یافته به مرحلۀ داوری، ۴۶ اثر در بخش داستان کودک و نوجوان، ۱۲۵ اثر در بخش تاریخ شفاهی، ۵۱ ا ثر در بخش داستان و رمان بزرگ‌سال و ۶ اثر در بخش شعر است.

فرایند داوری یک ماه بعد از پایان مهلت ارسال آثار و از ابتدای تیر سال جاری آغاز شده و حدود دو ماه به طول می‌انجامد و برگزیدگان آن در شهریور طی مراسمی معرفی خواهند شد.

اولین دورۀ جشنوارۀ روایت انقلاب برای اهدای جایزۀ شهید سیدعلی اندرزگو با محوریت «مبارزۀ ادبی با تحریف تاریخ معاصر» و «بیان حقایق و روشنگری دربارۀ رژیم پهلوی» و به همت مجمع ناشران انقلاب اسلامی و با حمایت و همکاری مرکز اسناد انقلاب اسلامی، بنیاد فرهنگی خاتم‌الاوصیاء، انجمن قلم ایران، نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور، حوزۀ هنری انقلاب اسلامی و مؤسسۀ فرهنگی شهرستان ادب برگزار می‌شود.

سرخط اخبار فرهنگ

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha