وضعیت جوی و دریایی هرمزگان ناپایدار است

بندرعباس- ایرنا- وضعیت جوی و دریایی در برخی نقاط استان هرمزگان در سه روز آینده با توجه به تاثیر سامانه مونسونی و تداوم بادهای جنوب شرقی در سواحل دریای عمان و شرق تنگه هرمز ناپایدار است.

معاون اداره کل هواشناسی هرمزگان در این خصوص گفت: امروز شنبه در ساعت صبح با افزایش بادهای جنوب شرقی در محدوده ۳۶ کیلومتر بر ساعت دریای عمان و شرق تنگه هرمز به نسبت مواج است.

کیانوش عارفی در گفت و گو با ایرنا افزود: توصیه می شود شناورهای سبک و صیادی تا ساعت ظهر از رفت و آمد دریایی در محدوده جاسک تا جزایر لارک و هنگام خودداری کنند.

وی بیان داشت: درساعت بعدازظهر نیز باتوجه به افزایش ابرناکی در محدوده تنگه هرمز افزایش لحظه ای سرعت باد پیش بینی می شود.

معاون اداره کل هواشناسی هرمزگان یادآورشد: ناپایداری جوی نیز از ساعت بعد از ظهر در ارتفاعات استان تقویت می شود.

عارفی گفت: این ناپایداری به صورت رشد ابر، رگبار موقتی باران و رعد و برق است که احتمال تقویت نقطه ای این سامانه در برخی نقاط هرمزگان نیز پیش بینی می شود.

وی اظهارداشت: شاخص ترین پدیده روزهای یکشنبه و دوشنبه هفته جاری نیز وزش باد به نسبت شدید جنوب غربی و شمال غربی در ساعت بعدازظهر و شب در جزایر خلیج فارس و تنگه هرمز پیش بینی می شود.

عارفی گفت: توصیه می شود در این مدت با توجه به نامساعد شدن دریا تمهیدات لازم صورت گیرد.

معاون هواشناسی هرمزگان ادامه داد: در سایر نقاط هرمزگان نیز که شرایط بارشی مهیا نیست، افزایش ابرناکی، افزایش لحظه ای سرعت باد با احتمال گرد و خاک در بعدازظهر دور از انتظار نیست.

وی گفت: از لحاظ دمایی نیز از فردا یکشنبه به طور نسبی بین ۱ تا ۲ درجه سلسیوس افزایش دما پیش بینی می شود.

۷۱۹۵/۶۰۴۸

برچسب‌ها

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha