نماینده ولی فقیه و سرپرست حجاج ایرانی وارد عربستان شد

مدینه - ایرنا - حجت الاسلام والمسلمین سیدعبدالفتاح نواب نماینده ولی فقیه و سرپرست حجاج ایرانی، جمعه شب در راس هیاتی برای انجام امور محوله و نظارت بر روند خدمت رسانی به زائران بیت الله الحرام وارد مدینه منوره شد.

نماینده ولی فقیه و هیأت همراه با یک فروند هواپیمای شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران (هما) وارد مدینه شد و در فرودگاه بین المللی امیرمحمد بن عبدالعزیز مورد استقبال شماری از مسئولان محلی و مدیران ستاد بعثه ایران در عربستان قرار گرفت.

سرپرست حجاج ایرانی پیش ازترک تهران نماز مغرب و عشا را به جماعت با زائران ایرانی در ترمینال سلام فرودگاه بین المللی امام خمینی (ره) اقامه کرد.

برپایه این گزارش، درپرواز شماره ۱۵۰۲ هما که زائران چند کاروان ایرانی حضور داشتند، سرپرست حجاج ایرانی و رئیس سازمان حج وزیارت به میان حجاج رفته و به گرمی با آنان گفت وگو کردند.

نماینده ولی فقیه درسخنانی از زائران ایرانی به عنوان سفیران جمهوری اسلامی ایران نام برد و به آنان توصیه کرد: فرصت سفر به سرزمین وحی و بیت الله الحرام را مغتنم شمرده و حداکثر بهره برداری معنوی را بنمایند.

حجت الاسلام والمسلمین نواب خطاب به زائران گفت: در بازگشت از این سفر به نحوی عمل کنید که دیگران تأثیر آن را در زندگی شما لمس کنند.

وی همچنین از همکاری دولت در تعیین نرخ ارز حج امسال تقدیرکرد و گفت: مسئولان سازمان حج وزیارت و بعثه مقام معظم رهبری تلاش فراوانی کرده‌اند تا زائران حجی آرام و مقبول پیش رو داشته باشند.

امیرالحاج ایران و هیأت همراه وی در بدو ورود به محل بعثه حجاج ایران واقع در مجتمع «غالیه احد» در شمال شهر مدینه که در حد فاصل بین حرم نبوی و مقبره شهدای احد قرار دارد با استقبال گرم کارکنان بعثه مقام معظم رهبری و سازمان حج و زیارت روبرو شد.

آنان با شعارهای «صل علی محمد، یاور رهبر آمد» و سردادن پیاپی صلوات از حجت الاسلام والمسلمین نواب و رشیدیان که هر دو امسال برای نخستین بار در مقام سرپرست حجاج ایرانی و رئیس سازمان حج و زیارت وارد مدینه شده‌اند، استقبال کردند.

امیرالحاج ایران که زودتر از سالهای قبل برای رسیدگی به امور حجاج وارد عربستان شده است، در مصاحبه‌ای با خبرنگاران، هدف از این اقدام را «همراهی با زائران ایرانی در حج ۹۸» بیان کرد وگفت: ما باید همواره در کنار زائران و در خدمت آنان باشیم.

علیرضا رشیدیان رئیس سازمان حج و زیارت نیز از پروازهای ایران ایر برای انتقال حجاج و وضعیت ارائه خدمات به زائران ایرانی ابراز خرسندی کرد و همکاریهای عربستان را در پیشبرد برنامه‌های مرتبط با حجاج، در چارچوب تفاهم نامه امضا شده با طرف سعودی دانست.

رسیدگی و نظارت بر روند امور و ارائه خدمات به حجاج ایرانی، دیدار از کاروان‌ها، بازدید از مراکز رفاهی و خدماتی برای زائران و نیز دیدار با رؤسای بعثه ها و مسئولان حج کشورهای اسلامی مستقر در مکه و مدینه از جمله برنامه‌های حجت الاسلام والمسلمین نواب در جریان این سفر است.

ایران امسال بیش از ۸۶ هزار زائر برای انجام مناسک حج تمتع راهی عربستان می‌کند که تاکنون حدود ۱۰ هزار تن از آنان وارد این کشور شده‌اند.

اعزام زائران از ۱۷ تیرماه آغاز شده و قرار است آخرین کاروان حجاج ایرانی ۱۷ شهریور سرزمین وحی را ترک کند.

تمامی پروازهای انتقال حجاج ایرانی را در سال جاری شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران (هما) انجام می‌دهد.

ورود امیرالحاج ایران به مدینه منوره در پنجمین روز اعزام زائران ایرانی به خاک عربستان صورت می‌گیرد.

شماری از مسئولان و کارگزاران حج ایران چند روز پیش از ورود نخستین کاروان زائران کشورمان برای تسهیل ارائه خدمات و امکانات به آنان وارد مدینه منوره و مکه مکرمه شده‌اند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 0 =