استاندار خراسان شمالی: مردم پایه اقتدار و توان ایران اسلامی هستند

بجنورد- ایرنا- استاندار خراسان شمالی گفت: در شرایطی که دشمن با اعمال تحریم های بی سابقه، همه فشار خود را بر کشور ما وارد کرده است با تدبیر دولت و پشتیبانی مردم، شرایط به گونه ای دیگر رقم خورده، زیرا مظهر واقعی اقتدار و توان ایران اسلامی، مردم هستند.

به گزارش ایرنا محمدعلی شجاعی که جمعه شب در همراهی با وزیر کشور در نشست صمیمی با مردم قوشخانه از توابع شهرستان شیروان حضور یافته بود، اظهار داشت: دشمن سعی دارد بین ملت و نظام و دولت جدایی بیندازد ولی مردم که سهم اصلی را در پیروزی انقلاب اسلامی و شکل گیری نظام داشته‌اند ارتباطی ناگسستنی با نظام، ولایت و دولت دارند و با این توطئه‌ها از میدان به در نخواهند رفت.

وی با تاکید بر لزوم مشارکت مردم در ساختن استان، افزود: برای آبادانی و توسعه استان نباید منتظر دیگران بمانیم و در واقع باید همین جوانان و بزرگان، شهر و استان خود را بسازند و دولت تنها باید شرایط کار و توسعه استان را فراهم کند و مسیر را برای تلاش و فعالیت مردم باز کرده و موانع را از سر راه آنان بردارد.

شجاعی با بیان اینکه نرخ اشتغال استان حدود ۲ درصد پایین‌تر از کشور است، افزود: مهم‌ترین سرمایه استان مردم نجیب و در میدان کار هستند که ما وظیفه داریم شرایط کار بهتر را برای آنان فراهم کنیم و استان را به یک کارگاه سازندگی تبدیل کنیم و اعتبارات را طبق سند توسعه استان و فراخور استعدادهای هر منطقه هزینه کنیم.

در جریان بازدید وزیر کشور و استاندار خراسان شمالی از منطقه، وزیر کشور قول اهدای یک باب منزل مسکونی توسط بهزیستی به یک توانجوی اهل روستای سولدی در بخش قوشخانه شیروان را داد.

استاندار خراسان شمالی نیز بنا به درخواست نماینده شیروان در مجلس شورای اسلامی، قول مساعد برای ایجاد یک بخش دیگر در این شهرستان را داد و نماینده شیروان در مجلس نیز خواستار ایجاد پاسگاه در بخش قوشخانه این شهرستان شد.

آسفالت راهها و تامین آب آشامیدنی از خواسته‌های مردم روستاهای بخش قوشخانه از وزیر کشور بود.

بخش قوشخانه شیروان دارای ۳۰ پارچه روستا است که ۲۸ روستای آن دارای شورا، ۲۷ روستا دارای دهیاری است و ۲ روستا نیز زیر ۲۰ خانوار جمعیت دارند.
هم اکنون سه هزار و ۲۲ خانوار مشتمل بر ۱۳ هزار و ۵۰۰ نفر در این بخش سکونت دارند.

۷۱۸۶/۵۱۳۲

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 7 =