۲۲ تیر ۱۳۹۸،‏ ۱۲:۲۰
کد خبرنگار: 1347
کد خبر: 83392551
۰ نفر
باند کلاهبرداران فضای مجازی در مهاباد دستگیر شدند

مهاباد - ایرنا - فرمانده انتظامی مهاباد گفت: باند کلاهبرداران فضای مجازی با برداشت غیرمجاز ۲ میلیارد ریالی از حساب بانکی شهروندان در این شهرستان توسط پلیس فتا شناسایی و دستگیر شدند.

سرهنگ رضا ظهیریان روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: اعضای این شبکه با طراحی و انتشار نرم افزارهای مخرب و جعلی موفق شده بودند از حساب ۹ شهروند مهابادی این مبلغ را به صورت غیرمجاز برداشت کنند.

وی ادامه داد: پس از شکایت شهروندان مهابادی مبنی بر برداشت‌های غیرمجاز از حساب‌های بانکی آنان، مراتب در دستور کار کارشناسان پلیس فتای این شهرستان قرار گرفت.

وی اضافه کرد: بعد از یک سری عملیات سایبری و فنی تیم کارشناسان پلیس فتا موفق به شناسایی ۲ متهم و دستگیری آنان در مهاباد شدند.

فرمانده انتظامی مهاباد بیان کرد: این شبکه کلاهبرداری اینترنتی مردم را برای خرید از نرم افزارهای مخرب و ساختگی به صورت پرداخت اینترنتی هدایت کرده تا در هنگام واریز پول، با سرقت اطلاعات حساب بانکی از حساب شهروندان پول برداشت کنند.

سرهنگ ظهیریان با اشاره به اهمیت دریافت رمز یکبار مصرف بانکی جهت ایمن‌سازی عملیات پرداخت‌های اینترنتی اظهار داشت: پرونده این کلاهبرداران تشکیل و تحویل مقام قضایی شده است.

گسترش ابزارهای ارتباطی و به دنبال آن شکستن مرزهای جغرافیایی و امکان برقراری ارتباط با کمترین هزینه با سایر نقاط جهان از یک سو فرصتی بی‌نظیر به شمار آورده و از سوی دیگر تهدیدهایی را برای امنیت اقتصادی، فرهنگی، سیاسی انسان ها موجب شده است.

یکی از مهمترین این تهدیدها، تولد و گسترش قابل توجه پدیده ای به نام جرایم سایبری است؛ جرایمی که در مقایسه با جرایم سنتی هر روز قربانیان بیشتری از بشریت گرفته و نیز روش های سنتی مبارزه با جرایم در خصوص آنها کارگشا نیست.

مهاباد با ۲۳۷ هزار نفر جمعیت و سه کلانتری در جنوب آذربایجان‌غربی واقع است.

۹۹۰۳/‌۶۱۸۵/‌۲۰۹۳

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha