۱۵۰ درصد اعتبارات سفر پیشین دولت در استان تحقق یافته است

بجنورد - ایرنا - معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار خراسان شمالی گفت: ۱۵۰ درصد اعتبارات ریالی سفر پیشین رئیس جمهوری به این استان تحقق یافته و جذب شده است.

به گزارش ایرنا رضا رجب زاده جمعه شب در شورای اداری شهرستان اسفراین اظهار داشت: سفر سال ۹۴ دولت تدبیر و امید ۲۶ مصوبه برای خراسان شمالی داشت که ۶ هزار و ۲۵۰ میلیارد ریال اعتبار برای آن مصوب شده بود که تاکنون بیش از ۱۰ هزار میلیارد ریال اعتبار در آن بخش‌ها به استان اختصاص یافته است.

وی افزود: با اعتبارات یاد شده پروژه‌های تأثیرگذاری در حوزه‌های مختلف استان از جمله بیمارستان‌های بجنورد و شیروان، سد غلامان و برچیده شدن مدارس خشتی به سرانجام رسیده است.

مدارس سنگی و گلی ۵ ماهه برچیده می‌شود
وی با اشاره به برچیده شدن مدارس خشتی و گلی و تبدیل آن به مدارس مقاوم در استان، گفت: در دیدار هفته اخیر با رئیس سازمان نوسازی مدارس کشور قرار شد طی ۵ ماه آینده تمام مدارس سنگی و گلی استان برچیده شده و دغدغه والدینی که فرزندانشان در این مدارس تحصیل می‌کنند، برطرف شود.
رجب زاده با اشاره به سفر هفته آینده رئیس جمهوری و هیأت دولت به خراسان شمالی گفت: تلاش شده که همه نقاط استان از مصوبات این سفر بهره مند شوند.
وی افزود: در پیگیری‌های استاندار و نمایندگان استان در مجلس برای مصوبات سفر ریاست جمهوری که در تهران برگزار شد، علیرغم مشکلات بودجه‌ای کشور، نزدیک به ۱۰ هزار میلیارد ریال بودجه تملک دارایی برای استان مصوب شده که جزئیات و رقم دقیق آن در سفر رئیس جمهوری اعلام می‌شود که تخصیص این اعتبارات به توسعه استان شتاب خواهد داد.

معاون عمرانی استاندار خراسان شمالی با اشاره به برخی پروژه‌های پیگیری شده برای مصوبات سفر هفته آینده رئیس جمهوری گفت: پروژه علاج بخشی سد بیدواز از جمله این پروژه‌ها است که امسال با تزریق ۳۵۰ میلیارد ریال تا انتهای سد خواهد رسید.
وی افزود: پروژه راه آهن جوین - اسفراین که استان را از طریق شهرستان اسفراین به شبکه ریلی کشور وصل می‌کند از جمله طرح‌های پیگیری شده برای مصوبات سفر هیأت دولت به استان است که بیش از ۷۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و اعتبارات خوبی برای تکمیل آن مصوب خواهد شد که تا ۲ سال آینده استان به شبکه ریلی کشور خواهد پیوست.

رجب زاده گفت: بزرگراه بجنورد - جنگل گلستان از زیرساخت‌های مهم استان از دیگر مصوبات سفر خواهد بود که قرار است با اختصاص ۲ هزار میلیارد ریال تا پایان سال ۹۹ به بهره برداری برسد.
رجب زاده افزود: ۲۵۰ میلیارد ریال برای زیرساخت‌های حوزه گردشگری استان، ۳ هزار میلیارد ریال برای ساماندهی عشایر ،۶۲۰ میلیارد ریال برای نوسازی مدارس از دیگر مصوباتی خواهد بود که هفته آینده در سفر رئیس جمهوری نهایی خواهد شد.
وی گفت: کاهش ۲۰ درصدی سود بازرگانی گمرک خراسان شمالی، تعریف منطقه و بازارچه مرزی استان از دیگر پیشنهادها برای مصوبات سفر ریاست جمهوری است.

استقبال از رئیس جمهوری باید پرشور باشد

نماینده اسفراین و رئیس مجمع نمایندگان خراسان شمالی در مجلس شورای اسلامی نیز در این نشست با اشاره به اهمیت حضور پرشور همه اقشار مردم استان در استقبال از ریاست جمهوری و هیأت دولت گفت: مردم استان باید به دور از نگاه جناحی با حضور پرشور خود میزبانی شایسته ای از هیأت دولت داشته باشند.
هادی قوامی با بیان اینکه استقبال پرشور از ریاست جمهوری، توسعه استان را شتاب خواهد داد، افزود: همه ما برای توسعه و آبادی استان هم جهت هستیم و در استقبال از مقام اول اجرایی کشور روز خاطره انگیزی را رقم خواهیم زد.

فرماندار اسفراین نیز دراین نشست گفت: در شرایط حساس کنونی که تهدیدها و تحریم‌ها علیه کشور شدت گرفته و دشمن به دنبال ایجاد جدایی میان مردم و نظام است، حضور مردم در صحنه این توطئه‌ها را خنثی می‌کند.
طاهر رستمی با اشاره به مصوبات سفر قبلی رئیس جمهوری گفت: پروژه تصفیه خانه فاضلاب اسفراین از مصوبات سفر قبل دولت، هفته آینده به بهره برداری می‌رسد.
وی افزود: ۲ شرکت صنعتی آذین فورج و کیمیای صبا نیز که در سفر قبل رئیس جمهوری به استان کلنگ زنی شده بود افتتاح شده و مرحله دوم آنها کلنگ زنی خواهد شد.
شهرستان ۱۲۰ هزار نفری اسفراین د ر ۶۰ کیلومتری جنوب شرقی بجنورد قرار دارد.

۵۱۳۲/‏۷۱۸۹

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 10 =