۲۱ تیر ۱۳۹۸،‏ ۲۳:۵۵
کد خبرنگار: 2211
کد خبر: 83392511
۰ نفر

برچسب‌ها

سهم اعتبارات متوازن کهگیلویه و بویراحمد ۲۱ برابر شد

گچساران - ایرنا -رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی کهگیلویه و بویراحمد گفت: سهم اعتبارات متوازن این استان در سال جاری نسبت به سال 1392( ابتدای فعالیت دولت تدبیر و امید) 21 برابر شده است.

حسن نوروزی روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: در حالی که سهم کهگیلویه و بویراحمد از اعتبارات متوازن در ۶ سال پیش ۲۶۰ میلیارد ریال بود امسال سه هزار و ۴۸۰ میلیارد ریال اعتبار از این منابع مالی برای استان پیش بینی شده است.

وی بیان کرد: سهم کهگیلویه و بویراحمد از اعتبارات متوازن از یک دهم درصد کشور در ابتدای دولت تدبیر و امید به ۲.۱ درصد اعتبارات کشور افزایش یافته است.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به عقب ماندگی‌های این استان در زیرساخت‌های مختلف افزایش میزان اعتبارات متوازن در استان را نشانه عزم دولت برای توسعه مناطق محروم ارزیابی کرد.

نوروزی همچنین از افزایش حدود ۱۰ برابری بودجه طرح‌های ملی، استانی شده کهگیلویه و بویراحمد در سال جاری نسبت به سال ۱۳۹۲ خبر داد.

وی عنوان کرد: در حالی که میزان اعتبارات طرح‌های ملی استانی شده مانند پنج تصفیه خانه فاضلاب، بیمارستان‌های استان در سال در ۶ سال پیش ۲۸۰ میلیارد ریال بود امسال ۲ هزار و ۷۰۰ میلیارد ریال اعتبار به توسعه استان از این محل اختصاص یافته است.

رئیس سازمان مدیریت برنامه ریزی کهگیلویه و بویراحمد گفت: سهم این استان در کشور از هشت دهم در سال ۱۳۹۲ به ۶ درصد در سال جاری رسیده است.

نوروزی همچنین از افزایش سه برابری بودجه پیش بینی شده برای طرح‌های عمرانی کهگیلویه و بویراحمد از محل بودجه ملی امسال نسبت به سال ۱۳۹۲ خبر داد.

وی تصریح کرد: میزان اعتبارات ملی استان که در سال ۱۳۹۲ یکهزار میلیارد ریال بود امسال به سه هزار میلیارد ریال رسیده است.

نوروزی با اشاره به اینکه اعتبارات ملی در طرح‌های عمرانی برای حوزه‌های راهسازی و دانشگاه‌ها در نظر گرفته می‌شود گفت: امسال سه هزار میلیارد ریال از محل اعتبارات ملی کهگیلویه و بویراحمد تخصیص یافته است.

نوروزی گفت: ۱۳ هزار و ۴۸۰ میلیارد ریال اعتبار امسال به طرح‌های عمرانی این استان اختصاص یافته که نسبت به مدت مشابه ۱۲ درصد افزایش داشته است.

نوروزی تصریح کرد: این میزان اعتبار امسال در بخش‌های مختلف راه، حمل و نقل، بهداشت و درمان، تأمین آب شرب، بناهای تاریخی و تأمین آب اراضی کشاورزی هزینه خواهد شد.

نوروزی ادامه داد: این میزان اعتبار برای اجرای بیش از یکهزار و ۸۵۰ طرح عمرانی در مناطق مختلف این استان هزینه شد.

نوروزی ابراز کرد: جاده پاتاوه - دهدشت، چهار خطه های بهبهان - گچساران، یاسوج - شیراز، یاسوج - سمیرم، تأمین آب چهار شهر حوزه کهگیلویه از سد کوثر و تأمین آب آشامیدنی شهرهای دوگنبدان و لیکک از مهمترین طرح‌های در حال ساخت کهگیلویه و بویراحمد است.

وی میانگین پیشرفت فیزیکی طرح‌های عمرانی در حال اجرای این استان را بین ۱۰ تا ۹۰ درصد اعلام کرد.

کهگیلویه و بویراحمد یک هزار و ۶۴۳ روستای دارای سکنه دارد که از این تعداد ۷۲۰ روستا بالای ۲۰ خانوار و مابقی زیر ۲۰ خانوار جمعیت دارند.

۸۱۴۳/‏۱۶۶۲

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 6 =