حجاب و عفاف ضامن سلامت جامعه است

مهاباد- ایرنا- امام‌جمعه مهاباد گفت: حجاب و عفاف ۲ عامل مهم در تامین سلامت جامعه و ضامن حفظ کانون خانواده‌ است.

به گزارش ایرنا، ماموستا عبدالسلام امامی در خطبه‌های نمازجمعه این هفته مهاباد با اشاره به اهمیت نامگذاری هفته‌ای به نام عفاف و حجاب در کشورمان اظهار کرد: این ۲ مقوله مهم در جامعه به مردان و بانوان این امکان را می‌دهد تا در محیطی سالم و به دور از هرگونه آلودگی در کنار یکدیگر به انجام فعالیت‌های اجتماعی بپردازند.

وی ادامه داد: ۲۱ تیرماه روز عفاف و حجاب و یادآور حضور زنان مؤمن ایران در برابر تصمیم‌های مستبدانه رضاشاه در راستای کشف حجاب و کشتار مسجد گوهرشاد است که این درس تاریخ، نشان می‌دهد که ملت ایران تا پای جان در برابر اعتقادات دینی خود ایستادگی می‌کنند.

وی با بیان اینکه یکی از دسیسه‌های دشمن برای ضربه‌زدن به نظام و انقلاب اسلامی ترویج بی‌بندوباری و فساد در بین جوانان است، افزود: دشمنان همواره قصد دارند با شیوه‌های جدید اقدام به ترویج بی‌حجابی و سست کردن ایمان و اعتقادات مردم کنند و از این رو هوشیاری بیش از پیش مسؤولان و والدین در این زمینه بسیار ضروری است.

ماموستا امامی اضافه کرد: حجاب یک هویت ملی و اسلامی و یک نماد و پرچم است و اگر بخواهیم مشکلات اجتماعی، ناهنجاری‌ها و آمار طلاق کاهش یابد و عشق و امنیت در خانواده‌ها ترویج پیدا کند باید به سمت حجاب حرکت کنیم.

امام جمعه مهاباد در ادامه به حقوق و وظایف همسران نسبت به یکدیگر اشاره کرد و گفت: وفای به عهد از نشانه‌های اهل دین است و بی‌وفایی به عهد شاخصه منافقین است و بنابراین منافق بدتر از کافر است و پست‌ترین جایگاه جهنّم را دارد.

ماموستا امامی اظهار داشت: دارندگان اخلاق الهی خصوصیات مهم و متفاوتی دارند که وفای به عهد و نقض نکردن آنچه وعده کرده و قول داده‌اند، یکی از مهم‌ترین این خصوصیات به شمار می‌آید.

وی همچنین در بخشی دیگر از سخنان خود به بازگشت پیکرهای پاک و مطهر ۴۴ شهید هشت سال دفاع مقدس از مرز بین‌المللی شلمچه به کشور اشاره کرد و اظهار داشت: امروزه هر چه در وادی فرهنگ ایثار، شهادت، عزت و سربلندی داریم مدیون رهبری‌های امام راحل، خون پاک شهدا و هدایت‌های رهبر معظم انقلاب و مجاهدان فی سبیل الله است.

امام جمعه مهاباد همچنین به سالروز تأسیس شورای نگهبان اشاره کرد و افزود: شورای نگهبان به منظور پاسداری از احکام اسلام و قانون اساسی و عدم مغایرت مصوبات مجلس شورای اسلامی با شرع و قانون تشکیل شده است و نقش حساسی را ایفا می‌کند.

ماموستا امامی بیان کرد: شورای نگهبان با فلسفه نظارت بر انتخابات، پیشگیری از رقابت ناسالم بین داوطلبان و نیز جلوگیری از تخلفات و خطاهای برگزارکنندگان انتخابات و صیانت از آرای مردم شکل گرفته و هر جا که تخلف، تقلب و خطای مجری قانون، محرز شود این نهاد با صلابت به آن ورود خواهد کرد.

۲۱ تیرماه سالروز قیام مردم مشهد علیه اقدام ضددینی رضاخان در کشف حجاب از بانوان مسلمان "روز عفاف و حجاب" و ۱۵ تا ۲۱ تیرماه به عنوان هفته‌ای با همین نام در تقویم رسمی کشور ثبت شده است.

۲۶ تیرماه نیز سالروز تأسیس نهاد شورای نگهبان به دستور امام خمینی (ره) است.

۹۹۰۳/۶۱۸۵/۲۰۹۳
 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 12 =