آینده همکاری‌های مرزی ایران و ترکیه بسیار درخشان است

ارومیه- ایرنا- فرماندار ارومیه با اشاره به عزم مدیران عالی در مناطق مرزی ایران و ترکیه برای بهبود روابط همه جانبه، گفت: آینده همکاری‌های مرزی بین دو کشور بسیار درخشان است.

علیرضا ملامحمدی‌زاده روز شنبه و پس از بازگشت از پنجاهمین کمیسیون فرعی ارومیه و «حکاری» ترکیه که طی روزهای اخیر در خاک این کشور همسایه برگزار شد، به خبرنگار ایرنا اظهار داشت: تاکنون ۵۰ کمیته مشترک مرزی بین شهرستان ارومیه و استان حکاری ترکیه برگزار شده که نتایج بسیار خوبی را در جهت مقابله با مشکلات امنیتی به همراه داشته است.

وی با قدردانی از میزبانی والی حکاری ترکیه از هیأت اعزامی شهرستان ارومیه اضافه کرد: در این سفر تصمیم‌های بسیار خوبی در خصوص مقابله با اشکال مختلف قاچاق گرفته شد که می‌تواند راهگشای فعالیت‌های مقابله‌ای این ۲ منطقه باشد.

وی بیان کرد: همکاری‌های مرزی ۲ کشور و امنیت مناطق مرزی آذربایجان غربی و حکاری در سال‌های گذشته افزایش یافته و امروز آرامش قابل توجهی در این مناطق حاکم است.
فرماندار ارومیه اظهار داشت: اقدام‌های گسترده‌ای از سوی آذربایجان‌غربی و شهرستان ارومیه در راستای ارتقای سطح امنیتی مرز ایران و ترکیه در این منطقه انجام شده که نتایج بسیار خوبی در کنترل معضلات مرزی داشته است.
ملامحمدی‌زاده به توسعه استان‌های مرزی در سایه پیشرفت‌های روزافزون ۲ کشور اشاره کرد و گفت: همکاری‌های فرهنگی، تجاری و گردشگری نیز در این راستا بسیار مهم است و در صدد هستیم که برنامه‌ریزی‌هایی نیز در این راستا انجام دهیم.

در پایان سفر هیأت اعزامی از ارومیه به حکاری، تفاهم‌نامه همکاری بین ۲ طرف به امضای ادریس آک بیک / İdris Akbıyık/ والی حکاری ترکیه و علیرضا ملامحمدی‌زاده فرماندار ارومیه رسید.

ارومیه حدود ۱۵۰ کیلومتر مرز مشترک با کشور ترکیه دارد که بخش قابل توجهی از آن هم مرز با استان حکاری در جنوب شرق ترکیه است.

۲۰۹۳/‏۳۰۷۲

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 13 =