۲۱ تیر ۱۳۹۸،‏ ۱۵:۲۸
کد خبرنگار: 2297
کد خبر: 83392109
۰ نفر

برچسب‌ها

کیفیت هوای تهران سالم است

تهران- ایرنا- کیفیت هوای پایتخت امروز (جمعه) با افزایش ۱۰ عددی ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون در مقایسه با روز گذشته با شاخص ۸۲ در وضعیت سالم قرار دارد.

«شاخص کیفیت هوا (Air Quality Index = AQI) معیاری برای تعیین روزانه کیفیت هوا و میزان ارتباط آن با سطوح سلامتی افراد است که به ترتیب از صفر تا ۵۰ در شرایط پاک (سبز)، ۵۱ تا ۱۰۰ در شرایط سالم (زرد و حدمجاز استاندارد یا حد سلامت)، ۱۰۱ تا ۱۵۰ در شرایط ناسالم برای گروه حساس (نارنجی)، ۱۵۱ تا ۲۰۰ در شرایط ناسالم (قرمز)، ۲۰۱ تا ۳۰۰ در شرایط بسیار ناسالم (بنفش) و ۳۰۱ تا ۵۰۰ در شرایط خطرناک (ارغوانی) تعیین شده است.»

به گزارش ایرنا از شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، میانگین غلظت آلاینده ذرات معلق با قطر کمتر از ۲.۵ میکرون هوای پایتخت در ۲۴ ساعت گذشته منتهی به ساعت ۱۱ از ۸۲ به ۹۲ افزایش یافته و شاخص عددی ازن ۶۶ است.

ذرات معلق کمتر از ۱۰ میکرون هوای پایتخت در ۲۴ ساعت گذشته منتهی به ساعت ۱۱ امروز نیز از ۶۶ به ۷۵ افزایش و آلاینده منواکسید کربن از ۲۳ به ۲۱ کاهش داشته است.

در همین مدت دی اکسید گوگرد همچون روز گذشته همچنان بر روی شاخص ۱۰ قرار دارد.

بر این اساس، ایستگاه‌های تربیت (مدرس منطقه ۶)، پونک و شریف (منطقه ۲) به ترتیب با شاخص‌های ۱۲۲، ۱۱۲ و ۱۰۷ بیشترین آلایندگی را در سطح مناطق شهر تهران طی ۲۴ ساعت گذشته داشته اند.

همچنین ایستگاه‌های شهرداری اقدسیه (منطقه یک)، اوبان محلاتی (منطقه ۱۴) و ستاد بحران (منطقه ۷) به ترتیب با شاخص‌های ۶۷، ۶۸ و ۷۸ کم‌ترین آلایندگی را در سطح مناطق تهران طی این مدت داشته اند.

تهرام/‌۳۰۳۶/‌/‌۱۳۴۸

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 14 =