۲۱ تیر ۱۳۹۸،‏ ۱۰:۳۴
کد خبرنگار: 2237
کد خبر: 83392052
۰ نفر

برچسب‌ها

تدوین شناسنامه فرصت های سرمایه گذاری گیلان در اولویت است

رشت - ایرنا - سرپرست اداره کل جذب و حمایت از سرمایه گذاری استانداری گیلان گفت: تدوین شناسنامه فرصت های سرمایه گذاری شهرستان های استان در اولویت برنامه ریزی های این اداره کل قرار دارد.

به گزارش خبرنگار ایرنا یونس رنجکش عصر پنجشنبه در جلسه هماهنگی بررسی فرصت‌های سرمایه گذاری در جمع معاونان فرمانداری‌های استان گیلان افزود: شناسایی دقیق فرصت‌ها و ظرفیت‌های محلی نقش مهمی در تدوین این شناسنامه با هدف معرفی برای سرمایه گذاری دارد.

وی اظهار داشت: درهر شهرستان با شناسایی دقیق فرصت‌ها و برنامه ریزی برای رفع موانع احتمالی می‌توان از ظرفیت‌های موجود بهره وری و بهره مندی بهتری داشت.

رنجکش یادآور شد: یکی از مشکلات عمده سرمایه گذاران قرار گرفتن در پروسه پر پیچ و خم اداری و همچنین عدم شناخت از فرصت‌های موجود در استان است که وظیفه داریم در مسیر تسهیل سرمایه گذاری ها اقدامات اساسی متناسب با شرایط موجود و قوانین جاری انجام دهیم.

به گفته سرپرست اداره کل جذب و حمایت از سرمایه گذاری استانداری گیلان، اطلاعات در حوزه سرمایه گذاری ها باید بصورت شفاف و با در نظر گرفتن تمامی شرایط به متقاضیان ارائه شود و نباید فرصت‌های استان در قفسه‌های ادارات بایگانی شود.

وی تاکید کرد: فرمانداری‌های استان با همکاری دهیاری‌ها و ادارات شهرستان نسبت به تهیه فهرستی از ظرفیت‌های موجود در همه زمینه‌های سرمایه گذاری اقدام و ضمن بررسی شرایط و تطبیق این فرصت‌ها با قوانین و مقررات دستگاه‌های اجرایی نسبت به معرفی جاذبه‌های سرمایه گذاری منطقه عمل کنند.

رنجکش ادامه داد: برای ارائه اطلاعات تدوین شناسنامه فرصت‌های سرمایه گذاری شهرستان‌ها یک ماه زمان پیش بینی شده که فرایند بعدی بر اساس جدول زمانی بعد انجام خواهد شد.

وی همچنین بر اصلاح و به روز کردن سامانه و اطلاعات گذشته توسط فرمانداری‌ها تاکید کرد و خواستار تدابیر بهتر در بهره مندی از ظرفیت‌های استان برای رونق کسب و کار و تولید سرمایه و ارزش افزوده از امکانات و فرصت‌های موجود شد.

۷۲۹۶/‏۲۰۰۷/‏

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 6 =