۲۱ تیر ۱۳۹۸ - ۱۰:۳۷
کد خبرنگار: 2165
کد خبر 83392016
۱ نفر
احیای میراث فرهنگی اقوام ایرانی با زبان موسیقی در انزلی

رشت - ایرنا - بزرگترین تور بین المللی کنسرت موسیقی اقوام با هدف احیای میراث فرهنگ و آیین‌های معنوی با حضور ۲۲ هنرمند از شش قوم در بندرانزلی برگزار شد.

مجری برگزاری این کنسرت شامگاه پنجشنبه به خبرنگار ایرنا گفت: هدف از اجرای این برنامه نمایش وحدت و همدلی همه اقوام ایران زمین در زیر پرچم مقدس جمهوری اسلامی ایران بود.

صادق صیاد افزود: در این جشنواره فرهنگی، هنرمندانی از شش قوم ترک، بلوچ، لر، گیلک، کرد و ایل خراسان هنرنمایی کردند که مورد استقبال حاضران در سالن قرار گرفت.

وی خاطر نشان کرد: اعضای این گروه نمایشی متشکل از ۲۲ هنرمند بودند که سرپرستی این کار برعهده حمیدرضا علیزاده گیلانی و تنظیم آن را امیراحمد پور برعهده داشت.

صیاد همچنین گفت: با توجه به تنوع اقوام ایرانی و تأکیدات مقام معظم رهبری مبنی بر حفظ و افزایش وحدت بین آحاد ملت شریف ایران اسلامی، تلاش کردیم با برپایی این مراسم نقش و سهمی در پررنگ‌تر شدن این هدف بزرگ ایران اسلامی داشته باشیم.

وی افزود: بخشی از درآمد حاصل از فروش بلیط این برنامه صرف کودکان سرطانی خواهد شد.

به گزارش خبرنگار ایرنا گروه فرهنگی و هنری طرح نو که از سال گذشته فعالیت خود را با برپایی پویش‌های حمایتی جمع آوری پوشاک و نوشت افزار در حمایت از اقشار آسیب پذیر جامعه و همچنین برگزاری جشن‌های شب یلدا و چهارشنبه سوری و نوروز برای سالمندان آغاز کرده بود به نام مؤسسه فرهنگی هنری طرح زنگ مهربانی نو در منطقه آزاد انزلی به ثبت رسیده و فعالیت خود را در قالب برگزاری مراسم مختلف فرهنگی و ورزشی و اجتماعی با برگزاری برنامه‌ها و جشن‌ها و مراسم مذهبی ادامه داده و این گروه در نظر دارد در شهرهای دیگر ایران و حتی کشورهای حاشیه خزر نیز مراسم آئینی اقوام ایرانی را بر روی صحنه ببرد تا به این وسیله بتواند آئین، فرهنگ و آداب و رسوم اقوام مختلف ایران زمین را به کشورهای دیگر عرضه و معرفی کند.

بندرانزلی در ۴۰ کیلومتری غرب مرکز گیلان واقع است.

۷۴۷۱ / ‏‬ ۲۰۰۷

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =