بیست و دومین جشنواره تابستانی کیش آغاز شد
افتتاحیه جشنواره تابستانی کیش

کیش - ایرنا - همزمان با ولادت حضرت ثامن الحجج علی بن موسی الرضا (ع) بیست و دومین جشنواره فرهنگی و گردشگری تابستانی کیش در آیینی گشایش یافت .

در این مراسم که پنجشنبه شب با حضور گردشگران، کیشوندان، شخصیت‌های فرهنگی و مسئولان منطقه آزاد برگزار شد، ضمن گرامیداشت میلاد با سعادت حضرت ثامن الحجج علی ابن موسی الرضا (ع) مهمترین سر فصل‌های برنامه‌ای این جشنواره فرهنگی گردشگری اعلام شد.

استقبال پر شور از گردشگران و مسافران هنگام ورود به پایانه مسافری فرودگاه بین المللی کیش، نور افشانی و آتش‌بازی شبانه، اجرای برنامه‌های هنری گروه‌های مطرح کشور و موسیقی اقوام در بازارها، مراکز تجاری و برخی اماکن تفریحی، جنگ‌های شادی و مراسم قرعه کشی، کنسرت‌های شاد شبانه با حضور خوانندگان محبوب کشور در تالار شهر از جمله برنامه‌هایی است که در طول ۵۰ روز برگزاری این جشنواره تابستانی در جزیره کیش اجرا می‌شود.

درمراسم افتتاحیه این جشنوراه، مدیرعامل منطقه آزاد کیش ضمن تبریک دهه کرامت و ولادت حضرت ثامن الحجج علی بن موسی الرضا (ع)؛ از بانیان، برگزار کنندگان، حامیان بخش خصوصی و تلاش همه دستگاه‌های فرهنگی و اجرایی کیش در برگزاری و استمرار این جشنواره به عنوان یک رویداد ملی تقدیر کرد.

وی، توسعه و رونق فضای کسب و کار برای تمامی صنوف جزیره کیش در فصل تابستان را یکی از مهم ترین اهداف برگزاری این جشنواره عنوان کرد و گفت: جشنواره تابستانی فرصت بسیار مناسبی است تا با ارائه خدمات مطلوب به گردشگران، ضمن جلب اعتماد آنها، جایگاه جزیره کیش را به عنوان انتخاب نخست گردشگران در منطقه و کشور تثبیت کنیم.

دکتر مظفری تاکید کرد: ایجاد جاذبه های نوین گردشگری، ارائه برنامه های خلاقانه و ارائه خدمات منحصر بفرد جزیره کیش را از سایر مقاصدگردشگری متمایز کرده و آن را به عنوان یک برنددر سطح ملی و منطقه ای معرفی می کند که برگزاری باشکوه و پربار جشنواره تابستانی فرصت بسیار مناسبی برای تحقق این اهداف است.

وی با اشاره به همکاری و همدلی خوب بخش خصوصی باسازمان منطقه آزاد کیش در راستای برگزاری موفق جشنواره تابستانی گفت: از آنجا که تعادل بخشی به فعالیت های گردشگری و برگزاری جشنواره های متعدد درفصول مختلف سال با هدف افزایش جذب گردشگران در تمامی ماه ها، در دستور کار سازمان قرار گرفته است، امسال زمان برگزاری سومین دوره جشنواره فیلم کوتاه موج از زمستان به تابستان تغییر کرد تا حضور چهره های سینمایی و هنرمندان عرصه های مختلف تئاتر وسینما و موسیقی در کیش جذابیت های جشنواره تابستانی را افزایش دهد.

غلامحسین مظفری، اعتماد سازی، ایجاد فضایی متفاوت، جذاب، سالم، شاد، توجه به نیازها و ارائه خدمات مطلوب به گردشگران را از راهبردهای منطقه آزاد کیش عنوان کرد و از تمامی بخشهای خدماتی اجتماعی، رفاهی و بخش خصوصی کیش خواست تا تمامی تلاش خود را در انجام این وظایف عمومی به کار گیرند.

۱۳۳۹

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =