۲۰ تیر ۱۳۹۸،‏ ۲۳:۱۵
کد خبرنگار: 2588
کد خبر: 83391910
۰ نفر

برچسب‌ها

دفاع از حجاب مهمترین سنگر بانوان در جامعه اسلامی است

مراغه- ایرنا- مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه عاشورا با اشاره به نقش زنان در ترویج فرهنگ عفاف و حجاب گفت: دفاع از فرهنگ اسلامی و قرآنی حجاب مهمترین سنگر بانوان در جامعه اسلامی است.

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام حسن کاملی فر شامگاه پنجشنبه در همایش عفاف و حجاب مراغه افزود: نظام سلطه برای ضربه زدن به جامعه اسلامی، فرهنگ عفاف و حجاب را مورد هجمه قرار داده است.
وی ادامه داد: مخالفان نظام اسلامی حجاب را یک بیانیه سیاسی می‌خوانند و این در حالی است که حجاب فرهنگی اصیل در جامعه اسلامی و پرچمی برای نظام اسلامی است.
کاملی فر با بیان اینکه حجاب و عفاف ضرورتی اسلامی است اضافه کرد: حجاب در حقیقت احترام و کرامتی برای زنان در جامعه است.
وی با اشاره به آیات قرآنی و روایات ائمه معصومین (ع) در این زمینه گفت: حجاب و عفاف در سخن، رفتار و کردار نمود پیدا می‌کند و همه آحاد جامعه باید این فرهنگ اسلامی را در زندگانی اجتماعی و فردی خود نهادینه کنند.
کاملی فر افزود: حجاب و عفاف مختص زنان نبوده بلکه عفت و حیا باید در بین مردان نیز وجود داشته باشد که لازمه آن تبیین و ترویج این فرهنگ در جامعه است.
وی با بیان اینکه حجاب محدودیت و گوشه گیری نیست اضافه کرد: اسلام قائل به حضور فعال زن در خارج از خانه و درون جامعه در قالب فعالیت‌های سیاسی، فرهنگی و اجتماعی با رعایت عفاف و حجاب اسلامی است.
وی افزود: در وضعیت کنونی که دشمن به دنبال ایجاد ناامیدی در جامعه است، روحیه انقلابی و جهادی زمینه ساز برون رفت از مشکلات خواهد بود.
به گزارش ایرنا، در همایش عفاف و حجاب که به مناسبت هفته عفاف و حجاب و دهه کرامت برگزار شد بانوان با حجاب با اهدای شاخه گل از سوی نیروی انتظامی این شهرستان مورد استقبال قرار گرفتند.
شهرستان مراغه با حدود ۲۶۸ هزار نفر جمعیت در ۱۲۷ کیلومتری تبریز مرکز آذربایجان شرقی قرار دارد.
۷۴۸۷/‌۳۰۷۱

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 10 =