تحریم های جدید آمریکا علیه مقاومت حزب الله خللی ایجاد نمی کند

بیروت- ایرنا- فراکسیون «وفاداری به مقاومت» به ریاست «محمد رعد» تاکید کرد، تحریم های جدید آمریکا چیزی از باور مقاومت و ایمان به ادامه آن کم نمی کند.

به گزارش خبرگزاری رسمی لبنان، فراکسیون وفاداری به مقاومت عصر پنجشنبه در نشست دوره‌ای خود در ضاحیه جنوبی بیروت که به ریاست محمد رعد برگزار شد، تاکید کرد، تحریم‌های جدید آمریکا در چارچوب بخشی از اقدامات فریبکارانه آن قرار دارد که این بار محمد رعد، «امین شری» و «وفیق صفا» را در برگرفته است.

این فراکسیون تاکید کرد، این تحریم‌ها ادامه دشمنی علیه لبنان و لبنانی‌ها است و براساس تمام معیارهای حاکمیتی و اخلاقی مردود و محکوم است و چیزی از باور و مقاومت در برابر اشغالگری و تروریسم اسرائیل و لزوم مقابله با سیاست‌های جانبدارانه آمریکا از اسرائیل نمی کاهد.
فراکسیون وفاداری به مقاومت همچنین در نشست امروز از تمام رهبران، مسئولان و شخصیت‌هایی که با این فراکسیون اعلام همبستگی کردند تشکر و تاکید کرد به اصول ملی و اخلاقی لبنان پایبند است و بر لزوم مقاومت در برابر هرگونه وابستگی و تسلیم شدن تاکید دارد.

این فراکسیون بار دیگر بر حمایت از ملت مظلوم و مقاوم یمن در رویارویی با ائتلاف متجاوز آمریکایی- سعودی، تاکید، جنگ ظالمانه علیه یمن را محکوم و اعلام کرد، عملیات منحصر به فرد نیروهای یمنی نویدبخش پیروزی یمن و از هم پاشیدگی ائتلاف و عقب نشینی برخی اعضای اصلی آن است.

فراکسیون وفاداری به مقاومت با اشاره به فرار آمریکا از پایبندی به توافق هسته‌ای با ایران و موضع متزلزل اروپا در قبال اجرای جدی این توافق، اعلام کرد: این در حالی است که تحریم آمریکا علیه ایران ادامه داشته و حتی واشنگتن از تهدید به جنگ علیه تهران سخن گفت اما هیچیک از این موارد حق ایران در غنی سازی اورانیوم برای اهداف مسالمت آمیز را از بین نمی‌برد و آمریکا به خوبی می‌داند جنگ علیه ایران نتیجه‌ای جز بدبختی برای جهان ندارد و در صورت جنگ، منطقه از شعله‌های آتش در امان نخواهد ماند؛ آتشی که در درجه اول رژیم اسرائیل و نظام سعودی را به کام خود خواهد کشید.

وزارت خزانه داری آمریکا دو روز پیش (سه شنبه) در بیانیه‌ای که مغایر با حق حاکمیت دولت لبنان است، تحریم‌های جدیدی را علیه دو عضو پارلمان این کشور که از اعضای ارشد حزب الله هستند، وضع کرد و از دولت لبنان خواست ارتباط خود را با این افراد قطع کند.

در بیانیه وزارت خزانه داری آمریکا نام محمد رعد رئیس فراکسیون وفاداری به مقاومت، امین شری از نمایندگان این حزب در پارلمان و همچنین وفیق صفا، مسئول بخش امنیتی حزب الله لبنان ذکر شده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =