مهار سرویس‌های ریکسی لهستان رمز پیروزی ایران است

ارومیه- ایرنا- کارشناس و پیشکسوت والیبال ایران گفت: با توجه به روی آوردن تیم جوان لهستان به استفاده از سرویس‌های ریسکی و سرعتی، تیم ملی ایران باید در دریافت‌ها دقت بیشتری داشته باشد.

عزیز پرتوی روز پنج‌شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: با توجه به بازی خوبی که تیم ملی جوان لهستان مقابل برزیل پرستاره انجام داد، متوجه می‌شویم که عملکرد لهستان نسبت به دیدارهای هفته سوم مرحله مقدماتی به میزبانی ارومیه بسیار فرق کرده است.

وی بیان کرد: تیم لهستان امروز در نخستین دیدار دور نهایی خود مقابل برزیل با روی آوردن به بازی سرعتی کار را برای حریف بسیار سخت و دشوار کرده بود و بدون شک از این حربه در مقابل ایران نیز استفاده خواهد کرد.

وی با اشاره به اینکه تیم لهستان با نتیجه ۳ بر ۲ برزیل را شکست داده و این فرصت خوبی برای ایران است، ادامه داد: تیم ملی ایران در صورتی که بتواند به یک پیروزی سه بر صفر یا سه بر یک مقابل تیم لهستان برسد به جمع چهار تیم برتر لیگ جهانی خواهد رسید و امید می‌رود بازیکنان با انگیزه کشورمان با استفاده از تمامی توان خود بازی خوب و تماشاگرپسندی مقابل این حریف قدرتمند به نمایش بگذراند.

پیشکسوت و بازیکن اسبق تیم ملی والیبال گفت: تیم‌های لهستان و برزیل با پیشینه‌ای درخشان حریفان قدرتمندی برای ایران به شمار می‌روند ولی این امر دلیلی بر ناکامی ایران نیست و اگر فردا، روز ایران باشد این تیم توانایی پیروزی و رسیدن به نیمه نهایی لیگ ملت‌ها را دارد.

پرتوی افزود: بدون‌شک کادر فنی تیم ملی ایران از هر لحاظ بازیکنان لهستان را زیر ذره‌بین دارند و آنالیز دقیقی از آنان انجام داده‌اند و در صورتی که بتوانند در دریافت‌های اول و توپ‌های برگشتی عملکرد قابل قبولی داشته باشند، توانایی کسب پیروزی و سه امتیاز کامل را دارند.

وی بیان کرد: به نظر می‌رسد امسال برخی تیم‌های اروپایی رقابت‌های لیگ ملت‌ها را زیاد جدی نگرفته‌اند و مسابقات انتخابی المپیک ۲۰۲۰ اهمیت بسیار بیشتری نسبت به لیگ ملت‌ها دارد؛ اروپایی‌ها کمتر از همیشه به دنبال کسب مدال در این مسابقات هستند و رقابت‌های لیگ ملت‌ها تنها به دلیل جوایز بالایی که دارد، مورد اهمیت قرار گرفته است.

تیم ملی ایران در نخستین دیدار از دور نهایی فردا جمعه از ساعت ۲:۳۰ به مصاف تیم ملی لهستان می‌رود و در دومین دیدار خود نیز شنبه ۲۲ تیر از همین ساعت مقابل برزیل صف‌آرایی می‌کند.

۱۴ بازیکن ایران در مرحله نهایی سعید معروف و جواد کریمی پاسور، میلاد عبادی‌پور، محمدجواد معنوی‌نژاد، پوریا فیاضی و فرهاد قائمی دریافت کننده قدرتی، سیدمحمد موسوی، علی‌اصغر مجرد، علی شفیعی و مسعود غلامی مدافعان میانی، امیر غفور و پوریا یلی پشت خط زن و محمدرضا حضرت‌پور و محمدرضا مؤذن به عنوان لیبرو هستند.

تیم ملی والیبال ایران از آغاز لیگ ملت‌ها با تمام توان وارد مسابقات شد و به عنوان نخستین تیم هم حضور خود را در مرحله نهایی قطعی کرد؛ ایگور کولاکوویچ در تمام بازی‌ها از ترکیب اصلی خود استفاده کرد مگر اینکه به دلیل مصدومیت مجبور شد به برخی ستاره‌ها استراحت بدهد.

این شرایط تا زمانی که صعود ایران قطعی شود ادامه داشت و تنها در ۲ بازی پایانی بود که برخی بازیکنان ذخیره هم فرصتی برای خودنمایی پیدا کردند.

۷۱۵۶/‏۳۰۷۲

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 4 =