کمیته کنترل و کاهش طلاق ایجاد شد

تهران- ایرنا- مدیرکل فرهنگی نهاد نمایندگی رهبری در دانشگاه ها با بیان اینکه میل به ازدواج در جوانان کاهش یافته و آمار طلاق روبه افزایش است گفت: برای رفع این نگرانی ایجاد کمیته کنترل و کاهش طلاق به تصویب رسیده است.

به گزارش شامگاه پنجشنبه نهاد نمایندگی رهبری در دانشگاه‌ها، حجت‌الاسلام سعید کرمی در جلسه تشریح و تبیین طرح ملی کمیته کنترل و کاهش طلاق افزود: بر اساس این مصوبه ۶ ساعت برنامه آموزشی با سرفصل‌هایی از جمله اخلاق، احکام، حقوق، روانشناسی و مشاوره در آغاز زندگی و لحظه عقد به زوجین آموزش داده می‌شود.

وی ادامه داد: یکی از موضوعاتی که غالباً در صدر توجه بوده و از آسیب‌های جدی اجتماعی است، بحث طلاق و تأخیر در ازدواج است.

به گفته کرمی امروزه میل به ازدواج در جوانان کاهش یافته و آمار طلاق روز به روز بیشتر می‌شود. متأثر از این دغدغه شورای عالی انقلاب فرهنگی مأمور به تنظیم یک برنامه ملی برای کاهش طلاق شد که این برنامه تصویب و عملیاتی شده است.

کرمی تاکید کرد: برای هر دستگاهی که در این برنامه مسئولیت دارد نقش و وظایفی تعیین شده است و کمیته‌ای هم برای پیگیری و اجرای برنامه‌ای ملی با عنوان «کمیته ملی کنترل و کاهش طلاق» در شورای عالی انقلاب فرهنگی شکل گرفت و یکی از مهمترین برنامه‌های این کمیته، الزامی کردن آموزش‌های ضمن عقد یا قبل از عقد بود.

وی بیان کرد: نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری تنها نهادی است که به جهت دارا بودن عقبه محتوایی و نیروی انسانی کارآمد در استان‌ها، می‌تواند این کار را به بهترین وجه انجام دهد.

مدیر کل فرهنگی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها خاطرنشان کرد: در هر استان دانشگاه‌های علوم پزشکی متولی آموزش زوجین هستند و دیگر در این بحث با دستگاه‌های مختلف روبه‌رو نیستیم.

حجت‌الاسلام کرمی ادامه داد: در نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها در وضعیت فعلی آسیب‌های اجتماعی باید با یک نگاه جهادی وارد شویم و به رفع این معضلات کمک کنیم تا یک الگوی ماندگار شکل بگیرد.

وی تاکید کرد: اگر روحانیت و نهاد رهبری در دانشگاه‌ها وارد کار نشوند، اتفاقات ناخوشایندی در این عرصه روی خواهد داد. به همین منظور نهاد وارد کار شده است و تفاهم‌نامه چهار جانبه‌ای بین نهاد، وزارت کشور، شورای عالی انقلاب فرهنگی و وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به امضا رسیده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 6 =