۲۰ تیر ۱۳۹۸،‏ ۱۷:۳۱
کد خبرنگار: 2165
کد خبر: 83391484
۰ نفر

برچسب‌ها

شمیم عطر رضوی آسایشگاه سالمندان انزلی را عطرآگین کرد

رشت - ایرنا - همزمان با دهه کرامت و به مناسبت فرارسیدن میلاد امام هشتم شیعیان، خادمان حرم رضوی با در دست داشتن پرچم بارگاه امام رضا (ع) به عیادت سالمندان بندرانزلی رفته و آسایشگاه سالمندان به شمیم عطر رضوی عطرآگین شد.

به گزارش خبرنگار ایرنا با فرارسیدن ایام میلاد مبارک هشتمین اختر تابناک امامت و ولایت، بار دیگر ورود پرچم بارگاه امام رضا (ع) به دست خادمان آن حضرت، شهر ساحلی انزلی با شمیم عطر خوش رضوی عطرآگین شد و خادمان حرم رضوی در اولین گام صبح پنجشنبه با حضور در یکی از آسایشگاه های سالمندان بندرانزلی پرچم بارگاه امام رضا (ع) را به میان سالمندان آوردند.

حال و هوای عجیبی بود، وارد آسایشگاه شدیم و در همین ابتدای ورودمان با پیرمردی برخورد کردیم که غبار مشکلات زندگی نگذاشته بود موی سیاهی بر سرش بماند، پیرمرد با رویی خوش از ما استقبال کرد و وقتی شنید پرچم بارگاه امام رضا وارد این آسایشگاه شده به گیلکی گفت: ای جان ترا قوربان امام رضا جان...

وارد اتاق های آسایشگاه شدیم و ابتدا از سمت بانوان با سلام و صلوات از خادمان حرم رضوی استقبال کردند و خدام رضوی نیز با شاخه گلی در دست و تبریک گویان به مناسبت میلاد ثامن الحجج با رویی گشاده پرچم متبرک بارگاه امام رضا (ع) را به میان جمع صمیمی سالمندانی آوردند که برخی ها از جور زمانه و بی مهری فرزندان در این نقطه از زمین سکنی گزیده و به ناچار روزگار سر می کنند و خادمان نیز چه متواضعانه با رویی خوش و به مهربانی با سالمندان سخن راندند.

برخی از سالمندان که سن و سال بیشتری داشته و به تبع آن، کمی فراموشی نیز چاشنی عمر از دست رفته شان شده بود می پرسیدند: چه خبر است و اینها از کجا آمده اند؟ اما با شنیدن نام امام رضا (ع) سیل اشک بود که بر گونه هایشان جاری می شد و آرزوی زیارت دوباره امام هشتم شیعیان چیزی بود که بر زبان جاری می کردند و شاید با زبان دل نیز می گفتند: آمدم ای شاه پناهم بده...

پیرزنی که با گفتن "شیمی قدما قوربان" از خدام رضوی استقبال می کرد و پیرمردی که خداقوت گویان، دست حق را همراه کاروان رضوی کرد از یک سو و پیرمردی که با چشمان اشکبار و با آرزوی زیارت بارگاه امام رضا (ع) با دیدن پرچم بارگاه آن حضرت یا امام رضا گویان، بوسه بر پرچم می زد و پیر زنی که با وجود کهولت سن، امام هشتم شیعیان را صدا می زد همگی از جلوه های ویژه این عیادت معنوی بود.

عیادت با سالمندان که به پایان رسید پس از گرفتن عکس دسته جمعی با سالمندان، آسایشگاه را ترک کردیم اما حس و حال عجیبی داشتم و به این فکر می کردم در ایامی که تنها یک ماه تا عید قربان و مناسک معنوی حج تمتع باقی مانده، امام رضا (ع) پرچم بارگاهش را فرستاد تا فقرا حج خود را نزد ثامن الحجج ادا کنند و بگویند: ای حرمت ملجأ درماندگان، دور مران از در و راهم بده...

به گزارش خبرنگار ایرنا، خادمان حرم رضوی پس از عیادت با سالمندان در ادامه، دیدار با امام جمعه شهرستان بندرانزلی، دیدار با خانواده یکی از جانبازان جنگ تحمیلی، حرکت کاروان رضوی در بین مردم و در سطح شهر از مقابل مسجد قائمیه تا گلزار شهدا و همچنین حضور خادمان رضوی در مراسم امشب جشن میلاد امام رضا (ع) از دیگر برنامه های خدام رضوی در بندرانزلی است.

بندرانزلی در ۴۰ کیلومتری غرب مرکز گیلان واقع است.

گزارش از: رضا اکبری

۷۴۷۱/‏۲۰۰۷/‏

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 1 =