۲۰ تیر ۱۳۹۸،‏ ۱۳:۱۴
کد خبرنگار: 2176
کد خبر: 83391333
۰ نفر
حماس: تلاش هایی برای  از سرگیری روابط با سوریه در جریان است

تهران-ایرنا- " محمود الزهار" از فرماندهان جنبش مقاومت اسلامی (حماس) گفت: تلاش هایی با هدف از سرگیری روابط با سوریه و دولت این کشور در جریان است.

به نوشته روز پنجشنبه رأی الیوم، وی افزود: به نفع مقاومت است که روابط مطلوبی با همه کشورهایی که دشمن اسرائیل هستند و مانند ایران و لبنان مواضع صریحی در برابر این رژیم اشغالگر دارند، داشته باشد.

الزهار تصریح کرد که بشار اسد رئیس جمهوری سوریه پیش از بحران دست ما را بازگشته بود و ما در سوریه همانند فلسطین فعالیت داشتیم اما ناگهان به دنبال بحران در این کشور، این روابط برهم خورد. اکنون ما نباید سوریه را طرد کنیم و تنهایش بگذاریم.

وی روابط پیشین حماس با دولت سوریه را بسیار پیشرفته و در سطح بالا اعلام کرد و افزود که در سال ۲۰۰۶ به دنبال برعهده گرفتن پست وزیر خارجه فلسطین به دمشق سفر کردم و تصمیمات مهمی در آن زمان با دفتر ریاست جمهوری از جمله پذیرش استقبال از پناهجویان فلسطینی که در مرزهای عراق و اردن آواره بودند، توسط سوریه انجام گرفت.

این مقام حماس همچنین افزود که سوریه تنها با جنبش حماس رابطه نداشت بلکه در های این کشور به روی همه گروه های فلسطینی باز بود.

روابط حماس و دولت دمشق از ابتدای بحران سوریه در سال ۲۰۱۱ تیره و در نهایت قطع شد و به دنبال آن جنبش حماس دفتر خود را در دمشق تعطیل کرد و فرماندهان جنبش حماس به پایتخت های کشورهای دیگر از جمله دوحه قطر روی آوردند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 3 =