۲۰ تیر ۱۳۹۸،‏ ۱۳:۲۳
کد خبرنگار: 2105
کد خبر: 83391295
۱ نفر

برچسب‌ها

صادرات گمرکات کردستان ۱۲ درصد افزایش یافت
عکس تزئینی است

سنندج - ایرنا - میزان صادرات گمرکات کردستان در سه ماهه امسال از لحاظ وزنی در مقایسه با مدت مشابه آن در سال گذشته ۱۲ درصد افزایش داشته است.

بازارچه سیرانبند بانه، گمرک باشماق و سنندج در زمینه صادرات کالا در استان کردستان فعال هستند و صادرات سایر گمرکات هم از طریق گمرک های بانه و باشماق انجام می شود.

مدیر کل گمرکات استان کردستان روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: میزان صادرات کالا از بازارچه سیرانبند در سه ماهه امسال ۹۶ هزار و ۳۷۲ تُن به ارزش ۴۰ میلیون و ۷۱۰ هزار و ۳۹۶ دلار بوده است.

بختیار رحمانی پور میزان صادرات کالا از گمرک باشماق را ۲۵۰ هزار و ۸۸۹ تُن اعلام کرد و افزود: ارزش دلاری این میزان کالا ۱۴۷ میلیون و ۶۱۱ هزار و ۵۵۲ دلار بوده است.

وی اضافه کرد: از گمرک باشماق هم در این مدت ۳ هزار و ۲۰۲ تن کالا به ارزش ۹۲۳ هزار و ۹۴۶ دلار کالا صادر شده است.

رحمانی پور گفت: میزان صادرات سایر گمرکات هم در این سه ماهه از گمرک باشماق و بازارچه سیرانبند بانه ۲۰۰ هزار و ۴۶۲ تن کالا به ارزش ۱۳۱ میلیون و ۶۵۴ هزار و ۶۵۸ دلار است.

وی یادآور شد: از لحاظ وزنی صادرات سایر گمرکات انجام شده از ۲ گمرک استان در سه ماهه امسال در مقایسه با مدت مشابه آن در سال گذشته ۱۴ درصد افزایش و از نظر دلاری هم ۲ درصد کاهش یافت.

مدیر کل گمرکات استان کردستان افزود: در مجموع سه ماه امسال ۵۵۰ هزار و ۹۲۵ تن کالا از گمرکات استان به ارزش ۳۲۰ میلیون و ۹۰۰ هزار و ۵۵۲ دلار صادر شده است.

رحمانی پور تاکید کرد: کل صادرات انجام شده در این سه ماه در مقایسه با مدت مشابه آن در سال گذشته از نظر وزنی ۱۲ درصد و از لحاظ دلاری هم ۹ درصد افزایش پیدا کرده است.

مرز رسمی باشماق مریوان در کردستان یکی از مهمترین مرزهای رسمی زمینی ایران با اقلیم کردستان عراق به شمار می‌آید.

گمرکات استان کردستان با شعبه های فعال در سنندج، باشماق مریوان، سیرانبند بانه به فعالان اقتصادی خدمات گمرکی ارائه می کند.

گمرک سیرانبند و باشماق از مرزهای گمرکی فعال رسمی و بین المللی استان کردستان هستند و گمرک مریوان در زمینه ترانزیت، صادرات، امور مسافری و مقدار قابل توجهی در بخش واردات فعال است.

۹۹۳۶/‌۹۱۰۲

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 5 =