۲۰ تیر ۱۳۹۸،‏ ۱۱:۴۴
کد خبرنگار: 2962
کد خبر: 83391160
۰ نفر

برچسب‌ها

۲۴۰ نفر جذب کلاس‌های تابستانی فنی وحرفه ای ابرکوه شدند

یزد - ایرنا - رئیس مرکز آموزش فنی و حرفه‌ای امام حسین (ع) شهرستان ابرکوه گفت: ۲۴۰ نفر از جوانان و نوجوانان جذب کلاس‌های آموزشی طرح اوقات فراغت این مرکز شدند.

عباس حسنی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، افزود: در این کلاس‌ها آموزشهای مورد نیاز در رشته‌های مکانیک، برق خودرو، سرویس و نگهداری خودرو، طراحی دوخت، رشته‌های تزئینی، رایانه و همچنین صنعت، جوشکاری، تراش، لوله کشی تأسیسات، برق ساختمان، رشته‌های لوازم خانگی، خیاطی و دوربین مداربسته آموزش داده می‌شود.

وی با اشاره به اینکه این کلاس‌ها از اول تیر دایر شد و تا اول مهر ۹۸ ادامه دارد، اظهار کرد: شرکت کنندگان برای مهارت‌های خاص مورد نیاز صنعت و مهارت‌های عمومی بازار کار و اشتغال آموزش می‌بینند.

رئیس مرکز آموزش فنی و حرفه‌ای ابرکوه اضافه کرد: دوره‌های آموزشی در کارگاه‌های مجهز و با وسایل مورد نیاز برگزار و در پایان با برگزاری امتحان نسبت به ارائه گواهینامه به افراد اقدام می‌شود.

حسنی همچنین خاطرنشان کرد: علاوه بر طرح اوقات فراغت تابستانی، آموزش‌های مهارت آموزی برای یک هزار و ۷۰۰ کار آموز زیر نظر ۱۷ مربی در مراکز ثابت و سیار این نهاد در ۴۰ رشته برگزار شده است.

وی اظهار داشت: هدف از این آموزش‌ها تأمین و تربیت نیروی انسانی ماهر و نیمه ماهر مورد نیاز بازار کار ابرکوه و اشتغال است.

وی خیاطی، روبان دوزی، فرش و گلیم‌بافی، گلدوزی، هنرهای تزئینی، رایانه، عکاسی و تصویربرداری را از جمله رشته‌های حرفه آموزی به بانوان ذکر کرد.

این مسئول آموزش فنی و حرفه‌ای ابرکوه، از برق صنعتی و ساختمان، تعمیر خودرو، جوشکاری، تراشکاری، رایانه، فرزکاری، تعمیر لوازم خانگی سردکننده، عکاسی و تصویربرداری به عنوان بخشی از رشته‌های آموزشی ویژه آقایان ذکر کرد.

حسنی تصریح کرد: با هدف تحقق سیاست‌های دولت در تربیت نیروی کار مورد نیاز بازار و تحقق اقتصاد مقاومتی برای ایجاد اشتغال، رونق تولید و اقتصاد دوره‌های آموزشی یادشده برگزار می‌شود.

به گفته وی هم اکنون ۱۵ کارگاه ثابت در مرکز آموزش فنی و حرفه‌ای در رشته‌های تأسیسات، لوازم خانگی، برق صنعتی و ساختمان، کارآفرینی، دوربین مدار بسته، کارگاه برق و جوشکاری، مکانیکی خودرو و رایانه فعال است.

مرکز فنی و حرفه‌ای ابرکوه سال ۱۳۸۲ خورشیدی با یک مرکز ثابت و ۱۰ مرکز سیار شهری و روستایی، کارگاه صنایع و جوار دانشگاهی دایر شد و تاکنون ۲۰ هزار نفر افراد جویای کار و متقاضیان حرفه‌های مهارتی در خوشه‌های صنعت، کشاورزی، خدمات و هنر آموزش‌های لازم را طی کردند و برای ۱۲ هزار و ۶۰۰ نفر گواهی نامه مهارت صادر شده است.

مرکز شهرستان ۵۵ هزار نفری ابرکوه در ۱۴۰ کیلومتری جنوب غربی شهر یزد قرار دارد.

۷۵۴۰/‏‬۲۰۴۷

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =