۲۱ تیر ۱۳۹۸،‏ ۱۴:۴۷
کد خبرنگار: 2217
کد خبر: 83390870
۰ نفر

برچسب‌ها

هشت طرح در حوزه اوقاف تالش اجرا می شود

آستارا - ایرنا - رئیس اداره اوقاف و امور خیریه تالش از در حال اجرا بودن هشت طرح عمرانی برای توسعه و بهسازی بقاع و اماکن متبرکه و ترویج گردشگری مذهبی در این شهرستان خبر داد.

حسن مند علیزاده روز جمعه به مناسبت دهه کرامت و سالروز تکریم بقاع متبرکه و امام زادگان به خبرنگار ایرنا اظهار کرد: امسال هشت طرح عمرانی نظیر زائر سرای بقعه متبرکه بابا اسماعیل، نوسازی حرم سید صالح، گنبد و گلدسته بقعه پیر پلاس پوش و ناله تربه و طرح تجاری، فرهنگی، مذهبی بقعه تیرکش بند در حال اجراست و بهره برداری از آنها در اشتغال و درآمد اهالی و رفاه زائران تأثیرگذار خواهد بود.

وی ادامه داد: زائرسرای بقعه بابا اسماعیل هشت میلیارد ریال اعتبار دارد و چهار میلیارد ریال آن اختصاص یافته و تخصیص بقیه آن در حال پیگیری است و برای توسعه حرم از ۱۲۰ به ۵۰۰ متر و ایجاد بوستان در حاشیه آن، چهار هکتار از اراضی اطراف و منابع طبیعی دریافت خواهد شد و مراحل واگذاری آن در حال اجراست.

مند علیزاده افزود: تجهیز و توسعه بقاع مقدس امام زادگان در آرامش روانی زائران، ارتقای فرهنگ دینی و رشد اندیشه توحیدی جامعه تاثیر زیادی دارد و هزینه در این بخش در واقع سرمایه گذاری ملی و زیر بنایی است.

او گفت: سازمان اوقاف و امور خیریه به بقاع متبرکه به عنوان قطب های فرهنگی و مراکز اصلاح و تربیت نفس نگاه می کند و در تالش نیز برای توسعه و تجهیز اینگونه مکان های مقدس تلاش می کنیم.

۱۳ تیرماه سالروز ولادت حضرت معصومه (س) و ۲۲ تیر سالروز امام رضا (ع) دهه کرامت و پنجمین روز این دهه، سالروز تکریم بقاع متبرکه و امام زادگان نامگذاری شده است.

شهرستان گردشگرپذیر تالش با ۲۰۰ هزار نفر جمعیت در بخش های مرکزی، اسالم، حویق و کرگانرود در ۱۱۰ کیلومتری غرب مرکز استان گیلان واقع شده و حدود ۴۰ درصد جمعیت آن را اهل سنت تشکیل داده است.

۷۱۰۶ / ‏‬ ۷۱۲۴

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 11 =