۱۹ تیر ۱۳۹۸،‏ ۲۰:۲۸
کد خبرنگار: 1168
کد خبر: 83390593
۰ نفر
۲۵۰۰ تشکل مجوزدار جوانان در کشور فعال است

ارومیه - ایرنا - مدیرکل مشارکت‌های اجتماعی و فعالیت های داوطلبانه جوانان وزارت ورزش و جوانان گفت: اکنون ۲ هزار و ۵۰۰ سازمان مردم نهاد مرتبط با حوزه جوانان در کشور فعالیت می کنند.

سجاد سالک روز چهارشنبه در جمع خبرنگاران در ارومیه افزود: این تعداد سمن در زمینه‌های اجتماعی، فرهنگی، مذهبی و علمی آموزشی فعالیت دارند و در صورت بالا بردن سطح کیفی و مشارکت با ارگان‌های دولتی نقش تعیین کننده‌ای در اداره امور مربوط به جوانان ایفا می‌کنند.

وی بیان کرد: سمن‌ها به عنوان تشکل‌های مردمی و مجوزدار بهترین عرصه برای انجام امورات مردمی را دارند و واگذاری این امور به سمن‌ها و اعتماد به مدیران جوانان در حوزه‌های مختلف نه فقط در حرف بلکه باید در عمل نیز نشان داده شود.
وی ادامه داد: به زودی طرح ارزیابی و روند رتبه بندی سمن‌ها در سطح کشور آغاز می‌شود که این طرح به صورت پایلوت در استان‌های قزوین و سمنان شروع شده است تا با حضور ناظران ارزیاب و انجام برخی راستی آزمایی ها گامی موثر در راستای ارتقا سطح کیفی سمن‌ها برداشته شود.
مدیرکل اداره مشارکت‌های اجتماعی و فعالیت‌های داوطلبانه جوانان وزارت ورزش و جوانان گفت: برگزاری دومین دوره مجمع انتخاباتی نمایندگان سمن های حوزه جوانان جهت انتخاب هیات رییسه از دیگر فعالیت های این اداره کل است که فراخوان آن برای تمامی استان‌ها ابلاغ شده است.

سالک گفت: نخستین مرحله این انتخابات ۱۵ شهریور ماه امسال با حضور کاندیداهای تایید صلاحیت شده برگزار می‌شود.

وی افزود: باید آمار سازمان های مردم نهاد را از نظر کمی به نحوی افزایش داد تا بتوان در حوزه ارتقای کیفی، ارزیابی و اعتباری سنجی آنها نیز برنامه ریزی اصولی و هدفمند انجام داد.

سالک اعتبار اختصاصی سال گذشته برای امور جوانان را ۵۰ میلیارد اعلام کرد و گفت: امسال میزان اعتبار این حوزه پس از اجرای طرح کیفی سازی و راستی آزمایی اعلام می شود تا عدالت و مساوات در بین تمامی سمن ها برقرار شود.

وی افزایش و کیفی سازی سمن ها را بستری مناسب برای مشارکت جوانان در امورات کشور دانست و گفت: در شرایط کنونی یکی از دغدغه های مهم دولت حضور آگاهانه جوانان در عرصه های مختلف کشور است و نباید قوانین پیچیده بروکراسی مانع از شکل گیری تشکل های مردم نهاد شود.

مدیرکل مشارکت های اجتماعی و فعالیت های داوطلبانه جوانان وزارت ورزش و جوانان برای بازدید از مسابقات فوتسال سمن های سراسر کشور به میزبانی ارومیه و برگزاری چندین دوره آموزشی مرتبط با سمن های امور جوانان به این شهر سفر کرده است.

۷۱۵۶/‏۷۱۲۹

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 5 =