۹۰ درصد جمعیت خراسان رضوی زیرپوشش خدمات اورژانس اجتماعی هستند

مشهد- ایرنا- ۹۰ درصد جمعیت ۶.۵ میلیون نفری استان خراسان رضوی زیر پوشش خدمات اورژانس اجتماعی قرار دارند.

مدیر کل بهزیستی خراسان رضوی روز چهارشنبه در آستانه هفته بهزیستی در جمع خبرنگاران گفت: با افزایش شمار مراکز اورژانس های اجتماعی از ۹ شهرستان به ۲۰ شهرستان در حال حاضر در تمام شهرستانهای بالای ۵۰ هزار نفر این استان اورژانس داریم.

حمیدرضا پوریوسف با اشاره به اجرای طرح مداخله پیشگیری از طلاق در ۲۱ شهرستان استان، افزود: ۸۱ مرکز مشاوره در استان در این طرح شرکت دارند که سال گذشته به بیش از ۵۴ هزار متقاضی طلاق در این استان خدمات داده اند که ۱۷.۵ درصد از این زوج ها با هم سازش کردند.

وی با بیان اینکه شعار امسال هفته بهزیستی "بهزیستن در گام دوم، شفافیت، توانمندسازی و ارتقای سلامت اجتماعی" نامگذاری شده است اظهار داشت: هم اکنون ۴۷۰ هزار نفر در استان زیر پوشش این اداره کل هستند.

وی گفت: همزمان با هفته بهزیستی ۵۳ پروژه با هزینه ۱۱۳ میلیارد ریال در حوزه های توانبخشی اجتماعی، پیشگیری، مسکن و اشتغال در این استان به بهره برداری می رسد.

پوریوسف با بیان اینکه به مناسبت گرامیداشت هفته بهزیستی میزبان خیرین سراسر کشور در مشهد خواهیم بود افزود: در این راستا مراسم گرامیداشت ۲۲۰ نفر از خیرین برجسته کشور روزهای ۲۶ و ۲۷ تیر ماه در مشهد برگزار می شود.

وی اظهار داشت: پارسال ۶۰۲ کودک در مراکز زیرپوشش بهزیستی این استان پذیرفته شدند که ۴۷ درصد آنها از اتباع خارجی بودند، مرکز قرنطینه ذهن آسیب اجتماعی نیز در بولوار شهید رستمی مشهد افتتاح شده و مرکز بازپروری زنان نیز برای بهبود شرایط و جلوگیری از آسیب های اجتماعی راه اندازی شده است.

وی گفت: در حال حاضر علاوه بر شیرخوارگاه حضرت علی اصغر (ع) ۱۰۲ مرکز برای فرزندان بی سرپرست در این استان وجود دارد و به هزار و ۹۷۰ نوزاد یک روزه تا افراد ۱۸ ساله در این مراکز خدمت رسانی می شود و به ۵ هزار و ۵۹۶ نفر نیز کمک هزینه تحصیلی پرداخت می گردد.

پوریوسف افزود: پارسال در زمینه خروج فرزندان ۳۸ درصد رشد داشتیم که ۴۶۲ فرزند به خانواده ها سپرده شده، ۱۹۹ نفر به طور کامل ترخیص شدند، ۲۶۱ نفر به صورت موقت در اختیار خانواده های متقاضی قرار گرفتند و ۱۹۷ نفر نیز به فرزندخواندگی پذیرفته شدند.

وی اظهار داشت: پارسال ۱۵۶ مورد خروجی از شیرخوارگاه داشتیم که این تعداد نسبت به سال ۹۶ از ۵۱ درصد افزایش برخوردار بود.

۲۲ تا ۲۸ تیر ماه به نام هفته بهزیستی نامگذاری شده است.

۷۴۹۶/‏‬ ۶۰۵۳

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 3 =