قراردادهای نمایشگاه ساخت داخل مشوق‌های مالی می‌گیرند

تهران- ایرنا- رئیس صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست جمهوری گفت: قراردادهایی که در نمایشگاه ساخت داخل و رونق تولید بین واحدهای صنعتی و شرکت‌های دانش‌بنیان به امضا برسند، از حمایت مالی این صندوق بهره‌مند می‌شوند.

به گزارش روز چهارشنبه سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران (ایدرو)، «علی وحدت» افزود: اعطای سرمایه در گردش با نرخ ترجیحی برای کمک به تامین کسری نقدینگی شرکت‌های دانش‌بنیان به عنوان طرف عرضه و ارائه تسهیلات لیزینگ به واحدهای صنعتی دو ابزار مهم صندوق برای تامین مالی این قراردادها است.

وی بیان داشت: در تسهیلات لیزینگ، اگر واحدهای صنعتی به عنوان مشتری ۳۰ درصد مبلغ قرارداد خرید محصولات دانش‌بنیان را نقدی پرداخت کنند، صندوق نوآوری و شکوفایی ۷۰ درصد باقی مانده را به شرکت‌های دانش‌بنیان به عنوان فروشنده می‌پردازد و این مبلغ را در قالب تسهیلات ۲ ساله با کارمزد ۹ درصد از خریدار دریافت می‌کند.

وی با اشاره به اینکه نخستین نمایشگاه ساخت داخل و رونق تولید می‌تواند زمینه مناسبی برای همکاری شرکت‌های دانش‌بنیان و بنگاه‌های صنعتی فراهم سازد، خاطرنشان کرد: برگزاری این نمایشگاه گامی جدی در به‌هم‌رسانی عرضه و تقاضای فناوری، محصولات و خدمات دانش‌بنیان در حوزه‌های مختلف صنعت و فناوری است.

رئیس صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست جمهوری، ساخت داخل قطعات مورد نیاز واحدهای صنعتی کشور را تلاشی مهم در راستای رونق تولید برشمرد و گفت: معرفی نیازهای واحدهای صنعتی حاضر در این نمایشگاه به شرکت‌های دانش‌بنیان و فناور، زمینه رفع نیازها و غلبه بر چالش‌های صنعتی کشور را فراهم می‌سازد.

نخستین نمایشگاه فرصت‌های ساخت داخل و رونق تولید نمایشگاه قرار است از ۲۷ تا ۳۱ تیرماه ۱۳۹۸ در محل دائمی نمایشگاه های بین‌المللی تهران برگزار شود.

علاقمندان می‌توانند برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص حضور در نمایشگاه ساخت داخل و رونق تولید به نشانی tavaniran.idro.ir مراجعه کنند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 16 =