کمیته امداد مددجویان را از دریافت تسهیلات تا درآمدزایی حمایت می‌کند

سمنان-ایرنا- رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) دامغان گفت: خودکفایی مددجویان این شهرستان در سال ۹۸ از اعطای تسهیلات تا درآمدزایی مورد حمایت این نهاد است.

حمیدرضا کشاورزیان روز چهارشنبه در گفت و گو با ایرنا، افزود: ارائه تسهیلات به مددجویان دارای شرایط کار و در نتیجه کسب درآمد آنها، سبب خارج شدن از پوشش کمیته امداد و خودکفایی آنها است.
وی ادامه داد: ارائه تسهیلات در بخش‌های مختلف از جمله کشاورزی، دامپروری، مرکز پرورش دام و طیور، کارگاه‌های تولیدی، خرید خودرو و مشاغل خانگی، از جمله طرح‌هایی است که سبب ایجاد درآمد پایدار خواهد شد.
کشاورزیان اضافه کرد: کمیته امداد پس از اعطای تسهیلات، با حمایت از مددجویان تا رسیدن به شرایط درآمدزا و تأمین معیشت زندگی، حامی و پشتیبان آنها خواهد بود.
وی تصریح کرد: با توجه به مشکلات اقتصادی، معیشتی، تورم موجود و با هدف تکریم مددجویان نیازمند، سال گذشته خودکفایی و خارج شدن از پوشش هیچ مددجویی در این شهرستان به صورت رسمی اعلام نشد.
کشاورزیان گفت: این در حالی است که در سال ۹۶ تعداد ۱۲۵ نفر از این شهرستان به خودکفایی رسیدند و با توجه به کسب درآمد لازم، از پوشش کمیته امداد خارج شدند.
وی اظهار داشت: کمیته امداد در زمینه ایجاد فرصت‌های شغلی برای متقاضیان، با ارائه آموزش و یا تعامل با کارفرمایان، در این خصوص تلاش می‌کند.
رئیس کمیته امداد دامغان خاطر نشان کرد: پرداخت ۲ سال حق بیمه توسط کمیته امداد، ارائه تسهیلات کم بهره و کمک هزینه‌های بیمه، از جمله خدمات مطلوب به کارفرمایان و سرمایه گذاران در این بخش است.
سالانه یک هزار و ۲۴۰ مددجو در شهرستان دامغان از خدمات کمیته امداد امام خمینی (ره) برخوردار می‌شوند.
بیش از ۴۰ میلیارد و ۶۴۵ میلیون ریال تسهیلات اشتغال زایی در سال ۹۷ به متقاضیان ایجاد اشتغال در زمینه کشاورزی، دامپروری، طیور، پرورش زالو و مشاغل خانگی در دامغان پرداخت شده است.
شهرستان دامغان در فاصله ۱۱۵ کیلومتری شرق مرکز استان سمنان و بیش از ۹۴ هزار نفر جمعیت دارد.
۹۸۵۶/۶۱۰۳

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها