۱۹ تیر ۱۳۹۸،‏ ۱۵:۰۳
کد خبرنگار: 2048
کد خبر: 83390172
۰ نفر
۱۸۶ هکتار از اراضی دولتی در خرداد از زمین‌خواران پس گرفته شد

تهران- ایرنا- فرمانده یگان حفاظت از اراضی سازمان ملی زمین و مسکن خبر داده است که اراضی دولتی قابل توجهی از زمین‌خواران بازگرفته شده است.

جواد خردمند در جلسه کمیسیون عملیات یگان حفاظت از اراضی سازمان ملی زمین و مسکن از رفع ۲۱۵ مورد تعرض فوری معادل ۱۸۶ هکتار از مجموع ۲۲۴ مورد گزارش دریافتی در خرداد ۹۸ خبر داد.

وی گفت: مابقی این موارد جهت تشکیل پرونده و صدور حکم قضائی به دستگاه قضا ارسال شده است.

فرمانده یگان حفاظت این سازمان افزود: در خصوص اجرای احکام قطعی دادگاه‌ها هم در خرداد مجموعاً ۷۷ مورد به میزان ۵۷ هکتار به ارزش ۸۹ میلیارد تومان اجرا شد که از این میزان ۳۱ مورد خلع ید، ۳۶ مورد قلع و قمع (رفع تصرف مطابق حکم دادگاه) و ۱۰ مورد تخلیه بوده است.

خردمند بیشترین موارد رفع تعرض را در مجموعه یگان ایرانشهر با ۴۹ مورد، بیشترین مساحت رفع تعرض را متعلق به استان یزد به میزان ۱۱۰ هکتار و بیشترین تعداد اجرای حکم را متعلق به اصفهان با اجرای ۲۱ فقره حکم قطعی اعلام کرد.

به گفته‌ی وی بیشترین ارزش ریالی اجرای احکام معادل ۲۸ میلیارد تومان متعلق به یگان حفاظت استان تهران است.

فرمانده یگان حفاظت از اراضی سازمان ملی زمین و مسکن با تاکید بر لزوم توانمندسازی نیروهای این یگان به خصوص سربازان وظیفه در اختیار یگان از طریق آموزش، گفت: طی خرداد سال جاری ۲۸۰ جلسه آموزشی معادل بیش از چهار هزار نفر ساعت در یگان‌های حفاظت سراسر کشور برگزار شده است که این آمار نسبت به همین ماه در سال قبل ۱۶ درصد افزایش داشته است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 11 =