۱۹ تیر ۱۳۹۸،‏ ۱۷:۳۷
کد خبرنگار: 2237
کد خبر: 83389926
۰ نفر

برچسب‌ها

انتخاب هفت فیلم مطرح سال سینمای ایران

رشت - ایرنا - از بین تولیدات یک ساله سینمای ایران هفت فیلم مطرح سال سینما، انتخاب و هدایایی به آنان اهداء شد.

به گزارش عصر چهارشنبه ایرنا سجاد اصغری مدیر دومین دوره جشن سینمایی آکادمی افسانه زندگی در جمع خبرنگاران در رشت، با بیان این مطلب افزود: این آثار از بین تولیدات یکسال گذشته سینمای ایران در سال‌های ۹۶ تا ۹۷ انتخاب شده است.

وی مغزهای کوچک زنگ زده کاری از هومن سیدی را از جمله این آثار منتخب اعلام کرد و بیان داشت: تنگه ابو قریب کاری از بهرام توکلی، سرو زیر آب کاری از محمدعلی باشه آهنگر و دارکوب کاری از بهروز شعیبی از جمله دیگر آثار برگزیده توسط این آکادمی هستند.

اصغری فیلم سینمایی کامیون کاری از کامبوزیا پرتوی را از دیگر آثار شایسته تقدیر دانست و خاطرنشان کرد: فیلم سینمایی بمب یک عاشقانه کاری از پیمان معادی و جاده قدیم فیلمی از منیژه حکمت نیز از دیگر تولیدات یکساله اخیر سینمای ایران هستند که از سوی آکادمی افسانه حائز رتبه‌های برتر شدند.

وی اهدا جایزه به چهره ماندگار سینمای ایران از طرف دومین دوره جشن سینمایی آکادمی افسانه زندگی را مورد اشاره قرار داد و در این مورد گفت: تندیس دومین دوره جشن سینمایی آکادمی افسانه زندگی امسال به یاد عباس کیارستمی به مارتین اسکورسیزی کارگردان مطرح سینمای جهان اهدا شد.

اصغری تقدیر از فعالان مرتبط با حوزه سینما به مناسبت روز قلم را نیز مورد تأکید قرار داد و خاطرنشان کرد: لوح تقدیر دومین دوره جشن سینمایی آکادمی افسانه زندگی به این مناسبت امسال به معصومه مرادی مدیر سینما میرزا کوچک رشت و سمیه اکبرپور کارشناس و پژوهشگر رسانه اهدا شد.

وی از برگزاری بخش بین‌الملل معرفی مطرح‌ترین فیلم خارجی زبان با مدیریت تهمینه میلانی خبر داد و اظهار داشت: طبق برنامه‌ریزی انجام شده بخش معرفی بهترین بازیگر سال سینمای ایران نیز در تاریخ ۲۱ شهریور به مناسبت روز ملی سینما در سالن سینما میرزا کوچک رشت برگزار می‌شود.

وی در مورد انتخاب فیلم‌های برگزیده افزود: انتخاب این هفت فیلم، برآیند بینش، تفکر، شعور و تجربه ماست چه بسا اگر شورای دیگری تولیدات یکساله سینمای ایران را با همین سطح کمی و کیفی ارزیابی می‌کرد یقیناً هفت فیلم دیگری از سینمای ایران معرفی می‌شد.

به گفته اصغری؛ اعضا آکادمی افسانه زندگی سعی کردند به عنوان بزرگترین رویداد مستقل سینمای ایران انتخابی اصلح و به دور از هرگونه جریانات همسو محور داشته باشند و امیدوارم فرهنگ و هنر این مرز و بوم در تمام دوران با افتخار، بر بلندای آسمان جهان به مانند ستاره‌ای درخشان بدرخشد.

۲۰۰۷/‏

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =