۷۰۰ میلیارد ریال تسهیلات رونق تولید به واحدهای صنعتی کردستان پرداخت شد
محمد دره وزمی در کارگروه رفع موانع تولید استان کردستان

سنندج - ایرنا - ۷۰۰ میلیارد ریال تسهیلات رونق تولید از سال گذشته تاکنون به واحدهای مختلف تولیدی و صنعتی واجد شرایط در استان کردستان پرداخت شده است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت کردستان روز چهارشنبه در جلسه کارگروه رفع موانع تولید با بیان اینکه از سال گذشته تاکنون پرونده ۱۴۸ طرح به ارزش ۲ هزار میلیارد ریال اعتبار رونق تولید به بانک‌های عامل معرفی شده است، افزود: از این تعداد به ۵۳ واحد مبلغ ۷۰۰ میلیارد ریال پرداخت شده است.

محمد دره وزمی اضافه کرد: سال گذشته ۱۰۰ میلیارد ریال یارانه هشت درصد کاهش سود تسهیلات از منابع استانی نیز توسط سازمان مدیریت و برنامه ریزی کردستان به واحدهای صنعتی این استان اختصاص یافت.
وی میزان تحقق پرداخت این اعتبارات به واحدهای معرفی شده به بانک‌ها را کمتر از ۵۰ درصد اعلام کرد و یادآور شد: در این مدت معرفی واحدهای صنعتی به بانک‌ها برای دریافت یارانه از نظر تعداد ۳۶ درصد و از لحاظ مبلغ ۳۵ درصد تحقق یافت و در کل ۶۵ درصد آن عملیاتی نشده است.
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت کردستان افزود: تزریق مالی به واحدهای تولیدی که توجیه اقتصادی نداشته و دچار ضرر شده اند، نوعی خیانت محسوب می‌شود چرا که چنین واحدهایی توان فعالیت ندارند و فق. منابع مالی را هدر می‌دهند
دره وزمی با بیان اینکه بانک ملی با پرداخت ۲۱۵ میلیارد ریال یارانه کاهش سود تسهیلات به ۱۸ طرح بیشترین عملکرد را از سال ۹۷ تاکنون داشته است، گفت: ۵۹ طرح به این بانک معرفی شد که با پرداخت تسهیلات به ۳۲ مورد آن موافقت شده است.

وی اظهار داشت: برنامه ما این است که با پرداخت یارانه هشت درصد کاهش سود تسهیلات بانکی زمینه کمک به واحدهای تولیدی نیمه فعال و راکد استان کردستان را فراهم کنیم.

در این کارگروه مشکلات ۶۰ واحد تولیدی کردستان برای دریافت تسهیلات بانکی مورد بررسی قرار گرفت و نسبت به رفع موانع تصمیماتی اتخاذ شد.
۸۰۰ واحد تولیدی در کردستان فعالیت دارند که ۸۰ درصد این واحدها فعال و نیمه فعال و ۲۰ درصد نیز راکد است.

۷۳۵۵/‌۹۱۰۲

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha